car-oil

У даній статті розповімо, які існують види мастил і, що потрібно заливати в механічну коробку передач (МКПП) чи автоматичну (АКПП). Чим відрізняється між собою трансмісійне масло?

Масло для МКПП

Як і моторні масла, трансмісійні мають свої рівні якості по SAE і клас в’язкості по API і можуть бути мінеральними, напівсинтетичними і синтетичними.

Найпоширеніші індекси в’язкості – 75W; 80W; 90W; 110W. Чим менше цифра перед індексом W, тим нижчу температуру витримує масло перед тим, як застигнути на холоді. Найбільш поширене масло для механічної коробки передач 75W-90 – вважається універсальним і підходить для більшості автомобілів.

По класу в’язкості API масла маркуються буквами GL і цифрою, що стоїть після букв в діапазоні від 1 до 5. Чим більше цифра, тим більшою мірою в маслі проявляються миючі і протипінні властивості. Тому масла різного класу в’язкості застосовують в різних агрегатах автомобіля. Масла класів від GL1 до GL3 можна застосовувати в коробках передач старих автомобілів.

Масла класів GL4 і GL5 є передовими. До них пред’являють жорсткі вимоги. Для сучасних машин слід заливати трансмісійне масло з маркуванням не нижче GL4 (для нових іномарок – GL5).

Специфікація

Опис

GL-1

Мінеральні масла без присадок або з антиокисними і протипінними присадками без протизадирних компонентів для застосування, серед іншого, в коробках передач з ручним керуванням з низькими питомими тисками і швидкостями ковзання. Циліндричні, черв’ячні і спірально-конічні зубчасті передачі, що працюють при низьких швидкостях і навантаженнях.

GL-2

Черв’ячні передачі, що працюють в умовах GL-1 при низьких швидкостях і навантаженнях, але з більш високими вимогами до антифрикційних властивостей. Можуть містити антифрикційний компонент.

GL-3

Трансмісійні масла з високим вмістом присадок з рівнем експлуатаційних властивостей MIL-L-2105. Ці масла застосовуються переважно в східчастих коробках передач і рульових механізмах, в головних передачах і гіпоїдних передачах з малим зміщенням в автомобілях і безрейкових транспортних засобах для перевезення вантажів, пасажирів і для нетранспортних робіт. Спірально-конічні передачі, що працюють в помірно жорстких умовах. Звичайні трансмісії зі спірально-конічними шестернями, що працюють в помірно жорстких умовах. Мають кращі протизносні властивості, ніж GL-2.

GL-4

Трансмісійні масла з високим вмістом присадок з рівнем експлуатаційних властивостей MIL-L-2105. Ці масла застосовуються переважно в східчастих коробках передач і рульових механізмах, в головних передачах і гіпоїдних передачах з малим зміщенням в автомобілях і безрейкових транспортних засобах для перевезення вантажів і пасажирів і для нетранспортних робіт. Гіпоїдні передачі, що працюють в умовах високих швидкостей при малих крутних моментах і малих швидкостей при великих крутних моментах. Обов’язкова наявність високоефективних присадок.

GL-5

Масла для гіпоїдних передач з рівнем експлуатаційних властивостей MIL-L-2105 C/D. Ці масла переважно застосовуються в передачах з гіпоїдними конічними зубатими колесами і конічними колесами з круговими зубами для головної передачі в автомобілях і в карданних приводах мотоциклів і східчастих коробках передач мотоциклів. Для найважчих умов експлуатації з ударним і знакозмінним навантаженням. Гіпоїдні передачі, що працюють в умовах високих швидкостей при малих крутних моментах і ударних навантаженнях на зуби шестерень. Повинні мати велику кількість сіро фосфоровмісних протизадирних присадок.

GL-6

Гіпоїдні передачі зі збільшеним зміщенням, що працюють в умовах високих швидкостей, великих крутних моментів і ударних навантажень. Мають більшу кількість сіро фосфоровмісних протизадирних присадок, ніж масла GL-5. Група GL-6 в даний час практично не використовується.

Масло для АКПП

Для автоматичних коробок передач випускають спеціальні масла, до яких пред’являють особливі вимоги по в’язкості і піноутворенні. Найголовнішим варто вважати піноутворення. Це пов’язано з тим, що якщо масло сильно піниться, то повітряний міхур може перекривати керуючий клапан і будь-яка з передач перестане включатися.

Automatic Transmission Fluids (ATF) – рідина для автоматичних трансмісій. У ATF є одна особливість – колір. Щоб випадково не використовувати їх в звичайних коробках передач, для чого вони не призначені в принципі, їх спеціально фарбують в помітний колір, найчастіше червоний (можуть бути іншого кольору).

На відміну від мастил для механіки, рідини для автоматів не мають жорстких міжнародних стандартів. Провідні світові автовиробники розробили власні вимоги до них і класифікації, яким повинні відповідати ATF. У General Motors це групи Dexron II, III і IV. Норми компанії Ford позначаються як Mercon, концерну DaimlerChrysler – МВ 236.1/236.5.

Слід вибирати масло для коробки передач виходячи з технічної документації до автомобіля. Відзначимо, що на багатьох машинах термін заміни трансмісійного масла дорівнює строку служби самого агрегату. Для впевненості краще раз в 4-5 років замінити масло в коробці.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: