10042020-michelin-zauto

В інтернеті на більшості автомобільних форумах мають місце різноманітні правдиві і неправдиві міфи про тиск в шинах, а саме: їх потрібно перекачувати, щоб заощадити паливо, покращити динаміку та заощадити ресурс самих шин. Чи дійсно це так? Спробуємо з цим розібратися.

  1. Підвищений тиск допомагає заощадити на бензині


fuel-zauto

На деяких інтернет форумах поширюється інформація, що якщо шини перекачати хоча би на 0,1 бара (і більше, чим більше тим краще) від рекомендованого значення, то можна непогано заощадити на бензині.

Насправді при збільшеному тиску опір шин при коченні зменшується. І якщо тиск в шинах збільшити до 2,5 бара, то можна заощадити приблизно 1,5% палива. Тобто, якщо витрата палива становила 5 л на 100 км, то з підвищеним тиском становитиме – 4,925 л. При ціні бензину в Україні, наприклад марки АІ-95, приблизно 30 грн за літр, економія складе приблизно 3 грн на кожні 100 км шляху.

Ну а при збільшенні тиску на 0,1 бара економія буде і зовсім смішною: менше гривні на кожні 100 км. І хоча підвищений тиск у шинах і призводить до економії палива, але така спроба заощадити призводить до погіршення керованості.

  1. Перекачані шини покращують динаміку


races-zauto

Насправді. це дійсно так. При перекачуванні знижується деформація шини, а при цьому автомобіль, грубо кажучи, краще «котиться». Але суб’єктивно відчути виграш навряд чи вдасться, оскільки мова йде про десяті частки секунди.

Однак, як вже говорилося вище, через слабке зчеплення шин з поверхнею дороги водій може не впоратися з керуванням на великій швидкості.

  1. Ресурс шин підвищується


Насправді це не зовсім так. При підвищеному тиску шини мають збільшений опір до деформації і руйнування при проїзді нерівностей. Тому на розбитій дорозі варто перекачати шини на 0,5 бара. Але, якщо виїхали на хорошу дорогу (асфальт), то наведіть тиск в норму.

Хоче ресурс трохи і підвищується, зате зменшується термін служби деталей підвіски. Адже перекачані шини гірше гасять удари від дорожніх нерівностей. Машина відчуває кожну нерівність. Вона «скаче» на дорозі, а не їде. Підвіска приймає на себе велике навантаження і може вийти з ладу.

Також, слід пам’ятати, що небезпечно перекачувати шини з великим ресурсом пробігу. Вони можуть нагрітися і лопнути під час руху.

Коли тиск в колесах слід зменшити?


14-02-2020-zamina-kolesa-zauto

Як тільки автомобіль заїде на мокру траву, пісок чи в липкий бруд. Півтори атмосфери – це, звичайно, не подарунок для шин, але власна безпека все-таки цінніша. Щоб колеса не тонули, знизьте тиск. Якщо справи зовсім кепські, можна знижувати тиск до 1,0-1,2 бара.

У ряді випадків зниження тиску може допомогти для подолання діагонального вивішування: висота опорних коліс з шинами зменшиться, а вивішені отримають шанс зачепитися за дорогу.

Висновки


Отож, при перекачуванні шин негативних наслідків більше ніж позитивних. При підвищеному тиску дійсно зменшується пляма контакту шини з дорогою, внаслідок чого знижується витрата палива і поліпшується динаміка, так як опір коченню буде меншим.

Але ці два позитивні результати ніщо на тлі більшої кількості негативних моментів: при неправильно підібраному тиску в шинах збільшується гальмівний шлях і змінюється знос ходової частини, ну і їзда буде не такою комфортною, що відчується відразу.

Джерело:  zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: