winter-zauto

В нашому блозі є похожа стаття – “Підготовка автомобіля до зими. Зимова експлуатація”, але з настанням холодів буде доречним освіжити у нашій пам’яті інформацію про зимову підготовку, адже саме взимку у машини виявляються всі слабкі місця.

winter-car-zauto

Зима – це досить складний час для автомобіля. Адже саме взимку у машини виявляються всі…

Так що підготовка автомобіля до настання холодів є обов’язковою і невід’ємною частиною його благополучної експлуатації. Зазвичай водії обмежуються установкою зимових покришок (та й то роблять це далеко не всі), але насправді є ще деякі дії при підготовці авто, про які власники завжди забувають.

З одного боку, сучасні автомобілі стали в повній мірі універсальними, і перед настанням зими вимагають хіба що сезонної заміни шин, але з іншого боку краще витратити час на профілактику, ніж на дорогий ремонт або очікування допомоги.

Акумулятор


З настанням морозів ефективність запуску двигуна буде прямо залежати від стану акумулятора. Довгий час роботи або просто розряджена батарея зможе від сили кілька разів провернути колінчастий вал, чого не вистачить для вдалого запуску двигуна.

battery-zauto-1

Якщо батарея більш-менш жива, то її досить буде підзарядити. Ну а якщо з’явилися симптоми швидкої кончини, то краще заздалегідь придбати і встановити новий акумулятор і не переживати, що машина не заведеться.

Свічки


Другий фактор, який впливає на запуск двигуна. Перевірка стану свічок і своєчасна їх заміна на нові дозволить уникнути потенційних проблем з автомобілем в зимовий період.

Старі свічки запалювання з великим зносом електродів роблять це досить неохоче, а якщо додати наліт і відкладення, то немає нічого дивного в тому, що взимку спроба запуску холодного двигуна нерідко закінчується «залитими» свічками. Особливості зимової експлуатації (короткі поїздки, низькі обороти) і без того підвищують ймовірність нагароутворення на свічках, а в наш час до них ще додаються додаткові відкладення, пов’язані з добавками, які підвищують октанове число. Найгірше, якщо в паливі присутні залізовмісні присадки, через які на електродах утворюється червонуватий наліт.

svichka-reno-holovna

Термін служби свічок запалювання становить 25-35 тис. км пробігу, але сучасні свічки здатні витримати від…

Після цього енергія іскри стає нижчою, а сама вона набагато охочіше «стікає на масу». Отож, краще заздалегідь усунути неполадки, ніж залишитися без машини в морози.

Освітлення


Взимку, коли світловий день дуже короткий, важливо бути впевненим в джерелах штучного освітлення. Поміняти перегорілі лампочки і відрегулювати світлотехніку ось що потрібно зробити перед настанням холодів. Також слід звернути увагу на більш економічні джерела освітлення – ксенон або LED.

xenon-zauto

Успіх світлодіодних ламп – це, багато в чому, данина сучасній моді. Але у них є…

Останні завдяки меншому навантаженні на генератор змінного струму допоможуть трохи зекономити на бензині. Однак з недоліків слід навести ризик обмерзання фари: світлодіоди сильно нагріваються в своїй тиловій частині, але фарі при цьому майже нічого не дістається.

Щодо ксенонових ламп, то в основі їхньої роботи лежить принцип розпалювання електричної дуги, для чого потрібна напруга порядку 25000 Вольт. Щоб розпалити дугу і підтримувати світіння, в авто встановлюється спеціальний блок розпалу.

Ця установка споживає багато енергії і збільшує витрату пального, хоч вона і менша в порівнянні з галогенними лампами але більша ніж у LED. Недоліком є також відносно повільне розпалювання лампи, відповідно посигналити ксеноном практично неможливо.

Антифриз і щітки склоочисника


Щоб не осліпнути на дорозі потрібно не тільки стежити за оптикою машини, але і вчасно міняти втомлені щітки склоочисника і заливати омиваючу рідину заздалегідь, не чекаючи мінусової температури. Економія на цих дрібницях в критичній ситуації може залишити вас з непрозорим лобовим склом.

Надійна робота системи охолодження і двигуна залежить від правильного вибору і якості охолоджуючої рідини. Дуже часто в розмовах автолюбителів можна почути питання: чим відрізняється зелений антифриз від червоного, якого кольору буває антифриз, чим відрізняється від тосола і т.д. Все це пояснюється тим, що у антифриз додають барвники, які дають йому той чи інший колір. Колір не має відношення до його експлуатаційних властивостей і є предметом домовленості між виробником антифризів і їх продавцем. Часто один і той же антифриз фарбують в різні кольори для різних споживачів.

antifreez1-zauto

Деякі автолюбителі часто люблять наливати в бачок звичайну воду, в кращому випадку дистильовану. Відзначимо, що вона впливає на знос помпи. Більш того, в зимовий період вода може вивести з ладу не тільки систему охолодження, але і сам двигун.

Кузов і салон


Генеральне прибирання автомобіля краще робити перед настанням зими і після закінчення холодного періоду. Масштабну мийку затівати варто з тим, щоб до зими виявити всі можливі пошкодження лакофарбового покриття та усунути їх, не допускаючи появи корозії.

pokraska-zautoЗ настанням тепла автомобіль важливо відмити від реагентів, якими в достатку посипали дороги – вся ця хімія не додає здоров’я кузову.

Заміна шин


Найбільш очевидний і найважливіший пункт при підготовці автомобіля до зими. Про те, як підібрати відповідні зимові покришки, а також про вибір оптимального часу для перевзування літніх шин на зимові, ми вже розповідали в деталях, але наведемо основні фактори.

Відразу варто сказати, що якщо ви більшу частину часу проводите в місті, то шипована гума вам ні до чого – шипи забезпечують хороше зчеплення і ефективне уповільнення на льоду і сніговій каші. Крім того, якщо ви їздите на своїй машині в Європу, то шиповані покришки не підійдуть – вони заборонені в більшості європейських країн. Якщо говорити про фрикційні шини, то вони добре проявляють себе на асфальті і снігу.

Скандинавські розраховані на велику кількість снігу під колесами, а загальноєвропейські – на більш м’які зими, де нерідко буває каша на дорогах.

winter-tires-zauto-1

З настанням осені у багатьох водіїв виникає питання: Чи міняти гуму на зимову і якщо…

Так що вибирати тип покришок варто з урахуванням регіону, де переважно експлуатується автомобіль.

Завжди варто пам’ятати, що шиповані покришки на льоду гальмують краще фрикційних і навпаки. Крім того, шини з шипами досить гучні на асфальті і мають неприємну властивість втрачати ці самі шипи при їзді по асфальтованих дорогах.

Висновок


Підготовка автомобіля до зими досить серйозна і клопітка робота. Так щоб уникнути зайвих труднощів, потрібно її починати завжди заздалегідь.

До речі, якщо ви відправляєтеся взимку в далекі поїздки, доречним буде покласти в багажник лопату, комплект теплих речей та взуття, надійний трос! Все це допоможе в разі нештатної ситуації, коли або доведеться своїми силами рятувати машину зі снігового полону, або чекати допомоги.

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: