xenon-zauto

Успіх світлодіодних ламп – це, багато в чому, данина сучасній моді. Але у них є і реальні переваги перед ксеноном.

Ще буквально вчора крутіше ксенону не було нічого. Йому заздрили, його поливали брудом, за нього штрафували. Дійсно, в порівнянні з галогенками дорожнє полотно висвітлювалося ксеноном практично ідеально. Про недоліки (крім ціни, природно) ніхто не думав.

Розпочнемо з плюсів. Хороша колірна температура: Ксенон може виробляти 4000-12000 колірної температури світла (в Кельвінах), що близько до кольору денного світла.

Висока яскравість: 35 Вт ксенонова лампа може виробляти 3500 люмен (сила світла).

У порівнянні з галогенними лампами ксенонові джерела освітлення менше споживають енергії: потужність ксенонових ламп зазвичай не перевищує 35 Вт, а потужність звичайних галогенних ламп зазвичай становить 55 Вт. В результаті у ксенонових ламп більше енергозбереження, ніж у звичайних галогенних джерел освітлення.

Тривалий термін служби: ксенонові лампи мають електронно-збуджений газ, немає вольфрамового дроту, тому термін служби ксенонових джерел освітлення досить великий. В середньому вони можуть працювати близько 3000 годин.

Висока стабільність: після збою системи живлення та батареї блок розпалу ксенонових ламп перестає працювати, автоматично відключаючи джерела освітлення, тим самим захищаючи їх від перепаду напруги.

svitlo-5-zauto

Прийшла осінь і світловий день став меншим. На цьому тлі багато водіїв, особливо ті, які…

Високий рівень безпеки: ксенонові лампи, в разі несправності, не гаснуть миттєво. Так що у водія буде час з’їхати на нічній дорозі на узбіччя.

Тим часом, недоліки у ксенону є. Такі лампи відносно повільно розпалюються, відповідно посигналити ксеноном практично неможливо. Ксенон перевершує по довговічності звичайні галогенки, але сьогодні програє за цим параметром світлодіодам. Такі лампи шкодять своїм ультрафіолетовим-випромінюванням особливо у фарах з лінзами, де вони випалюють і без того невелику поверхню.

В основі роботи ксенонових лампочок лежить принцип розпалювання електричної дуги, для чого потрібна напруга порядку 25000 Вольт. Щоб розпалити дугу і підтримувати світіння, в авто встановлюється спеціальний блок розпалу. Ця установка споживає багато енергії і збільшує витрату пального, хоч він і менше в порівнянні з галогенними лампами. В деяких джерелах, зазначено, що електронні перетворювачі для таких фар створюють перешкоди для бортової електроніки і заважають радіоприйому.

Щодо світлодіодів, то енергоспоживання істотно менше, ніж у ксенонових ламп. Завдяки меншому навантаженні на генератор змінного струму, при установці LED в фари ви зможете трохи економити на бензині.

Немає ультрафіолетових і інфрачервоних променів в спектрі, немає тепла, немає випромінювання, немає забруднення навколишнього середовища, немає ртуті, до ламп можна торкатися, висока якість світла, екологічно чистий продукт.


1-xenon-zauto


Тривалий термін служби: як правило, до десятків тисяч або навіть 100 000 годин. Деякі люди думають, що якщо в автомобільних фарах використовуються світлодіоди, міняти LED-оптику не буде потрібно протягом усього терміну експлуатації автомобіля.

Стабільність і стійкість до вібрацій: структура LED-фари проста. Як правило, фара оточена прозорим ущільненням з епоксидної смоли. LED-оптика добре стійка до струсів і вібрацій.

На цьому тлі виходить, що світлодіоди виграють за всіма параметрами. І навіть їх височенна ціна виявляється не такою вже й великою.

З недоліків відзначимо хіба що ризик обмерзання фари: світлодіоди сильно нагріваються в своїй тиловій частині, але фарі при цьому майже нічого не дістається. Втім, вартість ремонту такої фари теж до плюсів не віднесеш. Як тут не згадати застарілі дешеві галогенки, які одночасно і світили, і гріли.

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: