04112021-korobka-zauto

Хоч механічні коробки передач набагато надійніші за автоматичні, але і вони можуть ламатися. Особливо якщо поводитися з нею недбало. Тому у статті обговоримо неприємні для МКПП звички водія, які швидше за все призведуть до поломки цього агрегату.

Серед автолюбителів давно існує думка, що дотримуючись певних шкідливих звичок, можна дуже скоро вивести коробку із ладу. Перерахуємо їх:

  1. Більшість часу чи увесь час тримати руку на важелі.
  2. Не до кінця вижимати зчеплення.
  3. Тримати ліву ногу на педалі зчеплення постійно.
  4. Взимку не прогрівати авто.
  5. Проїзд перешкод з вижатим зчепленням.
  6. Не замінювати масло.

Але чи дійсно всі ці привички настільки згубні для механіки, що здатні вивести із ладу дорогий вузол? Спробуємо розібратися.

Відповімо відразу, що цілком вірно названо більшість шкідливих звичок, які пришвидшують зношення, а то і ламають механічну коробку передач. Тримаючи руку на важелі коробки передач, ми навантажуємо вилки включення, що призводить до їхнього швидкого зношування. Невижате до кінця зчеплення змушує синхронізатори коробки працювати з набагато більшим навантаженням, що скорочує їх ресурс у рази. Звичка постійно тримати ногу на педалі зчеплення перевантажує вижимний підшипник та пелюстки веденого диска зчеплення (корзини). Також не варто знижувати швидкість автомобіля, наприклад, при проїзді нерівностей, частковим вижимом педалі зчеплення. Пробуксовування дисків зчеплення зношує механізм. А ще багато хто, дотримуючись рекомендацій виробника, ніколи не замінює масло в коробці передач, і це неправильно і є найбільшою проблемою, що призводить до поломки такого важливого у автомобілі вузла. Масло з роками вбирає продукти зносу, а також пил і вологу, що проникли через сапун, а також втрачає свої фізичні та захисні функції. Тому заміна масла в МКПП (і навіть в АКПП) обов’язкова!

Нагадаємо, що в механічній коробці заміну масла рекомендують робити кожні 70 000-100 000 км, а в автоматичній кожні 60 000-90 000 км.

А ось, щодо прогрівання, то прогріти взимку механічну коробку практично неможливо. Втрати на тертя в такій коробці дуже невеликі, тому вона прогрівається тільки теплом від двигуна. Якщо передачі включаються на холодну дуже важко, є сенс перевірити, чи правильної в’язкості масло залите в агрегат.

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: