28102021-ESP-zauto

За статистикою, більшість автолюбителів їздять із включеною функцією ESP. І не тому, що це дуже корисна функція, а тому, що не мають уявлення, що саме відбувається, коли вона включена.

У 70-х роках була представлена перша у світі система ABS (антиблокувальна система гальмування). Завдяки ABS гальмівна система почала функціонувати з підвищеною ефективністю, а при екстреному гальмуванні колеса не блокувалися повністю, а проверталися з невеликим ковзанням. В результаті водій не втрачав контролю над машиною при різкому гальмуванні та міг маневрувати. А ще це дозволило машині зберігати прямолінійний рух при екстреному гальмуванні.

abs-renault-trafic

Пізніше було розроблено та впроваджено ESP – електронну систему динамічної стабілізації автомобіля та систему контролю тяги (Traction control system або TSC).

Залежно від марки автомобільні протибуксувальні системи можуть називатися ETS, TCS, A-TRAC, ASR. Суть у них одна – перешкоджати пробуксуванню автомобіля. Всі ці системи працюють на основі показань датчиків, що вимірюють швидкість обертання кожного колеса. Різниця в тому, що ABS знижує тиск у гальмівній магістралі, якщо датчик фіксує блокування колеса, а ESP, навпаки, пригальмовує те чи інше колесо, якщо авто почало заносити або зносити з траси. Аналогічно працює і TSC, якщо провідні колеса зриваються в пробуксовку. Якщо цього недостатньо, то електроніка обмежує подачу палива навіть за натиснутої педалі акселератора.

Коли ESP потрібно вимкнути?


28102021-ESP-1-zauto

Однак у деяких випадках без пробуксування не обійтися. Наприклад, при виїзді зі снігового намету або піску колеса обов’язково повинні інтенсивно прокручуватися.

При увімкненому ESP авто може застрягти навіть на легкому сніговому покриві. Зокрема, до цього найбільше схильні задньопривідні машини. На панелі загориться або почне моргати індикатор ESP. Це означає, що електроніка обмежує тягу. У результаті роботи провідних коліс недостатньо, щоб машина зрушила з місця. Настав час відключати електронного помічника.

Що буде, якщо вимкнути ESP?


У різних моделей відключення систем може відрізнятись. В одних машин відбувається відключення лише протибуксівної системи. На інших машинах разом із цим відбувається часткове вимкнення роботи ESP. Виходить, що система курсової стійкості до певної міри послаблює свій вплив. Однак, коли виникає ситуація, що вимагає гальмування на високій швидкості, електроніка надасть неоціненну допомогу.

Слід пам’ятати, що ESP знаходиться у відключеному стані лише до того часу поки не заглушите двигун, або поки не відбудеться розгін машини до певної швидкості. Залежно від моделі, автоматична активація функції відбувається в діапазоні швидкості від 40 до 50 км/год.

Коли краще не відключати ESP?


Вимикати ESP немає сенсу поки ви не з’їхали на люте бездоріжжя або погода не висипала на дороги тримісячну норму опадів.

heometrychna-prohidnist-8-zauto

Джерело: zr.ru

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: