04092020-fary-2-zauto

Часто так буває: починає здаватися, що фари світять якось не так. Причин цього декілька.

По-перше, фари можуть бути погано відрегульовані. Поставте машину в п’яти метрах від стіни, включіть фари, заміряйте відстань від землі до центру фари і до горизонтальної межі світлової плями на стіні. Перше значення має бути на 50 мм більше другого.

По-друге, – помутніле скло фари.


svitlo-5-zauto

Це, мабуть, найпоширеніша сьогодні причина, і масштаби цього явища в автомобільному світі ростуть. Тому слід зупинитися на ній детальніше.

Скло фари стає мутним поступово в процесі експлуатації. На поверхню скла потрапляє потік піску і бруду з-під коліс автомобілів, що попереду. Дрібні частинки, вдаряючись зі склом, залишають на ньому мікронерівності, які працюють, як лінзи або призми, направляючи світло в різні боки, тобто не туди, куди треба. Начебто фара яскрава, але дорогу майже не видно. Зате очі водія зустрічного автомобіля відразу виділять такі фари недрукованим висловлюванням на адресу їх власника.

Схоже явище ми спостерігаємо, коли вночі дивимося крізь лобове скло старого автомобіля. Воно саме сліпить водія, через мікронерівності, які заломлюють світло від фар зустрічних автомобілів.

Що позбутися таких недоліків проводять чистку фар. Чистка ніколи не повинна проводитися насухо – так ми дряпаємо полікарбонатне скло. Полірування ж буває двох типів: механічне і хімічне. Після полірування можна нанести додатковий захист – лак або рідке скло.

По-третє – замінити старі лампи на нові.


svitlo-3-zauto

По-четверте – перевірити і покращити електромережу. Причиною поганої роботи може бути поганий контакт в електричних з’єднаннях або несправність самого генератора. Номінальний світловий потік автомобільні лампи віддають при напрузі 14,0 вольт, незважаючи на відомі всім автомобільні 12 вольт. Нормою для напруги бортової мережі автомобіля є напруга 13,8 – 14,2 вольта, а на контактах включеної лампи напруга не повинна відрізнятися в меншу сторону більше ніж на 0,2 – 0,3 вольта. Або для справного генератора повинно бути не менше 13,5 вольт при оборотах двигуна понад 2000 об/хв. Якщо менше, то необхідно шукати поганий контакт. В такому випадку установка більш потужних ламп тільки погіршить ситуацію, і місце поганого контакту цілком може нагрітися, оплавитися або навіть спалахнути від підвищеного струму, споживаного більш потужною лампою. А оскільки сама фара в такому випадку не винна, то заміняти її немає ніякого сенсу.

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: