26082020-avtomat-zauto

Як відомо, в процесі експлуатації автоматичної коробки передач важливо звертати увагу на найменші зміни в роботі агрегату. Найчастіше, першою ознакою різних неполадок є поява поштовхів і ривків при перемиканні передач.

Однак тривожним симптомом є і така ситуація, коли ривки АКПП появляються при гальмуванні. В даному випадку це також може вказувати на проблеми з агрегатом, які в подальшому будуть тільки прогресувати.

Klapany-1-zautu

Як правило, якщо ривки при гальмуванні відбуваються постійно або водій відчуває разовий поштовх при гальмуванні АКПП, це може вказувати на недостатній або підвищений рівень масла в коробці, несправності гідротрансформатора, керуючої електроніки і т.д.

Причини появи поштовхів


Поява поштовхів і ривків є основною проблемою всіх без винятку автоматичних трансмісій. При цьому поштовхи можуть появлятися з цілого ряду причин, які можуть бути присутніми постійно або ж проблема може бути плаваючою, проявлятися тільки в холодну або жарку погоду, в режимах великих чи малих навантажень. Якщо ж говорити про ривки під час гальмування, насамперед, потрібно вміти відрізнити поломку від особливостей роботи агрегату.

gearbox-winter-zauto

У нормальному режимі, робота автоматичної коробки повинна бути плавною і м’якою, проте легкі поштовхи, особливо на холодну, часто не є несправністю, а особливістю роботи. На ділі, холодне масло густіє, в результаті чого пакети фрикціонів стискаються більш жорстко. Це призводить до того, що момент перемикання передач стає більш вираженим. В окремих випадках це навіть призводить до появи невеликих поштовхів, як при розгоні (передачі поступово переключаються вгору), так і при гальмуванні (перемикання відбувається поступово вниз).

Якщо ж почати гальмувати різко, коробці потрібно швидко переключитися, наприклад, з 4-ої передачі на 1-у. Природно, коробка може просто не встигати на холодному маслі, що і стає причиною поштовху АКПП при гальмуванні, який особливо помітний практично в момент повної зупинки авто. При цьому після прогріву АКПП (через 10-15 км.) всі перемикання приходять в норму, так як масло нагрівається і повністю виходить на робочі температури.

chip-tuning-zauto

У разі, коли поштовхи залишаються навіть на прогрітій коробці, в цьому випадку потрібна діагностика. Щоб зрозуміти, чому штовхає АКПП, потрібно почати з перевірки масла. Масло (трансмісійна рідина ATF) має бути чистим, прозорим, без запаху гару, рівень повинен відповідати нормі. У разі відхилення рівня від норми, потрібно долити масло в коробку або видалити надлишки AТФ з агрегату, так як перелив масла в АКПП також здатний приводити до збоїв в роботі автомата і часто є причиною підвищеного зносу.

car-oil

Переконавшись в тому, що причиною є не масло, потрібно переходити до несправностей гідроблока або гідротрансформатора. Як правило, проблеми з гідроблоком часто виникають в результаті того, що з ладу виходять соленоїди. Магніти зазвичай служать близько 100-150 тис. км. Також пошкодженим може бути і сам гідроблок. В цьому випадку виконується ремонт гідроблока або його повна заміна.

Що стосується «бублика» АКПП, на автомобілях, пробіг яких становить більше 150 тис. км, відбувається знос фрикційних накладок, блокування гідротрансформатора починає працювати некоректно, фрикційний пил забруднює масло, руйнує гідросистему (діє як абразив).

hidrotransformator-zauto

Зверніть увагу, саме з цієї причини рекомендується міняти масло кожні 40-50 тис. км пробігу. Паралельно потрібно міняти і фільтри коробки автомат, а також виконувати промивання агрегату або окремих систем перед заміною масла. Ще додамо, що якщо АКПП штовхає при перемиканні, при включенні D або R, а також при гальмуванні, це часто вказує на проблемами з фрикціонами.

Для точного визначення несправності слід виконувати комп’ютерну діагностику АКПП. При цьому зазначено, що часто коробку штовхає при гальмуванні саме через те, що прошивки блоків управління попросту застаріли. Така особливість досить поширена на різних авто і вирішується шляхом встановлення більш свіжої версії.

computer-diagnosticc-zauto

В цілому, перепрошивка електронного блоку коробки автомат в ряді випадків дозволяє усунути поштовхи на різних режимах роботи, а також оптимізувати роботу, підвищити комфорт і плавність при перемиканні, знизити витрату палива. Також блок АКПП часто вимагає оновлення прошивки і після того, як був зроблений чіп-тюнінг або форсування двигуна.

Висновки


Як видно, проблема з поштовхами і ривками коробки-автомат є досить поширеною. При цьому в одних випадках буде досить замінити масло і фільтри або перепрошити електронний блок, тоді як в інших необхідно проводити поглиблену діагностику, знімати агрегат з автомобіля, розбирати і міняти зношені елементи.

Як правило, ремонт коробки може коштувати від кількох сотень до кількох тисяч доларів в залежності від типу і моделі АКПП і ступеня пошкоджень. З цієї причини рекомендується своєчасно обслуговувати даний агрегат, дотримуватися всіх правил експлуатації, уникати високих навантажень без гострої необхідності, а також використовувати високоякісні трансмісійні рідини і витратні матеріали, які потрібно міняти строго за регламентом або навіть раніше з урахуванням індивідуальних особливостей і умов експлуатації конкретного автомобіля.

Джерело: krutimotor.ru

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: