09072021-temperature-zauto

Термостат – автоматичний регулятор температури антифризу в системі охолодження двигуна. Він прискорює прогрів мотора і підтримує потрібний тепловий режим роботи. По суті це клапан з термочутливим елементом всередині, який блокує потік охолоджуючої рідини через радіатор, поки двигун не розігрівся. Коли двигун холодний, через термостат і радіатор машини не проходить антифриз. Коли двигун досягне оптимальної температури 75-90 C – термостат відкривається (велике коло). Він дозволяє мотору швидше прогрітися тим самим зменшуючи його знос і шкідливі вихлопи.

09072021-thermostat-zauto

Велике коло включає в себе радіатор системи охолодження. Тільки коли рідина циркулює по великому колу, вона повноцінно охолоджується. Хоча в сильні морози теплообмінник опалювача, включений в мале коло, цілком конкурує з основним радіатором.

Термостат або регулює співвідношення витрат рідини через велике і мале коло, або повністю перекриває велике коло на холодному двигуні. У деяких конструкціях при прогрітому моторі одночасно відкривається велике коло і перекривається один з потоків малого.

Сучасні двигуни найчастіше мають пару термостатів, кілька додаткових кіл охолодження (наприклад, для інтеркулера або корпусу турбіни) і водяний насос змінної продуктивності, що допомагає прискорити прогрівання.

Несправності термостата


А тепер до головного – несправності. Як і будь-яка інша механічна деталь автомобіля, термостат зношується і ламається.. В кінцевому підсумку прилад заклинює в одному з положень – закритому або відкритому.

Заклинив в повністю закритому положенні

Можливий перегрів двигуна в любому режимі руху автомобіля в будь-яку погоду навіть і мороз. В цьому випадку його потрібно міняти на новий. Якщо термостат відкривається, але не до кінця, то двигун перегрівається, але може і не закипіти – все залежить від режиму експлуатації автомобіля.

Заклинив в повністю відкритому положенні

До робочої температури двигун буде прогріватися довго, а в зимовий час робочу температуру можна і взагалі не досягнути. З справною системою охолодження при температурі повітря нуль градусів двигун повинен прогріватися до робочої температури при русі за 5-10 хвилин. У разі неповного відкриття – температура двигуна не буде підніматися вище 70 градусів. Непрямими ознаками несправності є довге або неповне прогрівання салону, особливо взимку, і підвищена витрата палива.

Джерело: zr.ru; quto.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: