motor-oil-change-zauto

Думаю, Ви не раз задавалися питанням чому нові, сучасні двигуни під’їдають масло сильніше, ніж старі? Як зменшити витрати на моторне масло? І взагалі, куди воно дівається? Спробуємо відповісти на поставлені питання.

У тому, що сучасні двигуни витрачають більше масла, ніж старі, немає нічого дивного. За останні роки навантаження на деталі виросли непропорційно їх запасу міцності. Підвищена ступінь стиснення і зростання ефективного тиску в циліндрах полегшують прорив газів через поршневі кільця у вентиляцію картера, а звідти в камеру згоряння.

Крім того, широкого застосування набули турбіни. Газодинамічні ущільнення не герметичні навіть у нового турбокомпресора, деяка кількість масла неминуче потрапляє в компресорну частину, а звідти теж в циліндри. І в міру зносу витрата масла через турбокомпресор тільки збільшується.

Раніше нами було розглянуто найосновніші проблеми при яких двигун починає “брати” масло, тому тут коротко наведемо їх:

  • Чад (угар масла).
  • Витік масла.
  • Турбіна
  • Несправності двигуна
  • Несвоєчасна заміна масла.
oil-change1-zauto

Деякі двигуни дуже люблять масло. Причому, часом буває важко зрозуміти, чи є масляний апетит двигуна…

oil-change-zauto-1

Що краще заливати в двигун? Почнемо з того, що сучасний ринок переповнений різними виробниками, які…

Як скоротити витрату масла?


full-road-zauto

Чим агресивніше водій веде машину, тим сильніше зростає тиск в циліндрах двигуна, збільшуючи прориви газів через кільця в систему вентиляції картера, звідки масло, в кінцевому підсумку, потрапляє в камеру згоряння. Те ж саме відбувається при русі на високих швидкостях. З цієї причини у любителів швидкісної їзди угар масла буде більший, ніж у спокійного водія.

На машинах з турбінами є й інша проблема. Коли водій після тривалої їзди на високих швидкостях зупиняється і глушить двигун, турбіна позбавляється охолодження, температура зростає і газодинамічні ущільнення закоксовуються, а це неминуче веде до збільшення витрати масла.

20032020-turbina-zauto

Якщо температура масла зростає, разом з нею збільшуються і втрати, оскільки молекули поверхневого шару починають рухатися швидше і несуться в вентиляцію картера. Потрібно стежити за чистотою радіатора двигуна, справністю термостата і кількістю антифризу в системі охолодження.

І, звичайно, потрібно вчасно міняти поточні сальники, прокладки і ущільнення.

Попадання масла в систему охолодження вимагає негайного втручання кваліфікованих фахівців. Інакше двигун може заклинити і ремонт обійдеться у хорошу копійку.

Яка ж тоді нормальна витрата масла?


Ідеальна ситуація, коли від заміни до заміни власник машини взагалі не згадує про масло. Це означає, що за 10-15 тис. кілометрів пробігу двигун витрачає не більш літра масла. У більшості автомобілів проміжок між верхньою і нижньою мітками на щупі відповідає одному літру масла. По щупі можна досить точно визначити, скільки масла зникло.

oil-change-zauto

На практиці ж нормальним вважається витрата масла, що становить 0,5% від витраченого палива. Наприклад, якщо на 15000 км двигун з’їв 1200 літрів бензину, то верхньою допустимою межею витрати масла буде шість літрів. Це становить 0,4 л на 1000 км пробігу.

Що робити з підвищеною витратою масла? При невеликих річних пробігах (приблизно 5000 км в рік) можна і не морочитися – підливати масло по необхідності. А якщо намотуєте за рік кілька десятків тисяч кілометрів, є сенс в теплу пору року заливати більш в’язке масло. Чадіти і випаровуватися воно буде менш інтенсивно.

Джерело: zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: