081021-remin-zauto

Бувають випадки, що новий ремінь генератора чи ГРМ виходить з ладу набагато раніше покладеного терміну. І виглядає він, ніби його хтось погриз з одного боку. Правда, буває і інакше: виглядає цілим, але ніби розтягнувся і прослизає на шківах. Давайте подивимося, що з цим робити.

Конструкція


Спочатку звернемо увагу на те, що конструкція приводних ременів і ременів ГРМ різна. Перші – поліклинові, а другі – зубчасті. Бувають іншої конструкції, але в даній статті ми не будемо аналізувати їх передчасний знос виходячи з будови або методу виготовлення. Підійдемо до питання інакше і розглянемо три варіанти: ремінь зношений збоку, ремінь розтягнувся, ремінь порвався.

Поліклиновий
Поліклиновий

081021-remin-1-zauto
Зубчастий

Знос збоку зустрічається і у ременів ГРМ (частіше), і у поліклинових (рідше). Розтягнутий ремінь найчастіше буває полікліновим, а рватися вони можуть всі. Тому орієнтуватися будемо виключно на характер ушкодження, виходячи з якого будемо розглядати його причини. Почнемо з найпоширенішого пошкодження: ремінь швидко зношується збоку.

Ремінь зношений збоку


Зрозуміло, найочевидніша причина такого зносу – це контакт з чимось, з чим край ременя контактувати не повинний. Найчастіше таке відбувається через те, що якийсь із шківів, через який проходить ремінь, стоїть не рівно на своїй осі. В цьому випадку ремінь намагається сповзти в сторону і треться боком об край шківа. Що робити? Відповідь проста – шукати кривий шків.

Найчастіше причина “кривого” шківа криється в руйнуванні його підшипника. Шків встає наперекос, ремінь під’їдає збоку. Невеликий перекіс ремінь витримати може, але він не повинен перевищувати 1 мм на 100 мм довжини.

Ремонт простий: потрібно повернути шків в одну площину з іншими шківами і ременем. І це було б зовсім просто, якби не одне але: не завжди зрозуміло, який саме шків кривий. На око покладатися не можна, тому що ремінь їде в сторону від перекосу в кілька градусів, який на вигляд зовсім непомітний. Тому можна піти двома шляхами.

20112020-HRM-1-zauto

Перший – це запустити холодний мотор, хвилин через десять заглушити його і дуже обережно помацати шківи руками. Всі шківи будуть теплими, але проблемний зазвичай гріється так, що рукою не потрогаєш.

Другий спосіб більш ефективний: знімати ремінь і перевіряти всі шківи поспіль. Якщо якийсь крутиться від руки з ривками або зусиллям – міняти підшипники. На жаль, знайти кривий шків іноді буває складно, але шукати його все-таки доведеться: раптовий обрив ременя набагато неприємніше. І починати пошук найкраще з тих шківів, які мають демпфер (гумовий прошарок). З віком і пробігом він зношується, і під навантаженням ременя зовнішня частина шківа може перекоситися. Підшипник в цьому випадку цілком може бути цілим, але сам шків встане криво, а при особливому везінні може ще й бити. Загалом, потрібен методичний пошук, інакше ніяк.

Друга причина – нештатний шків. Таке частіше зустрічається на старих машинах: шукати стоковий або складно, або дорого, тому ставлять те, що приблизно підходить. Наприклад, ставлять шків від машини в іншій комплектації. А шківи при цьому можуть відрізнятися (наприклад, якщо ремінь крутить компресор кондиціонера або насос ГУР, яких немає в іншій комплектації). В цьому випадку ремінь може стояти навскоси і теж зношуватися збоку.

Іноді ремінь може просто чіплятися боком за який-небудь захист або кожух. Випадок рідкісний, але перевірити треба, особливо якщо цей захист доводилося недавно знімати.

Розтягнутий ремінь


Скажемо відразу: розтягуватися сучасні ремені практично не можуть. Якщо ремінь ослаб, він, швидше за все, зносився, а не розтягнувся. Причин може бути безліч.

Найбільш очевидна – це бракований ремінь. Але припустимо, що після заміни і другого, і третього ременя ситуація повторюється: він дуже швидко зношується. В чому справа?

В першу чергу – знову в підшипниках. Щось десь дуже погано крутиться, і ремінь прослизає. Знову ж можна подивитися, не гріється чи якийсь із шківів вище норми, а потім діагностувати все зі знятим ременем. І, звичайно ж, послухати роботу всіх підшипників.

cep-grm-2-zauto

Взагалі, якщо новий ремінь свистить, довго він прослужити не може. Це означає, що він відчуває надмірне навантаження, яке помітно скорочує його ресурс. Так що тут заходи потрібно приймати відразу після установки нового ременя, а не чекати його швидкого зносу.

Друга причина – це бруд на шківах. Якщо машина часто з’їжджає з асфальту, а хороших пильників або захисту знизу у неї немає, помітна кількість пилу з маленькими піщинками і навіть камінчиками осідає на ремені і шківах. Все це скорочує життя ременів дуже швидко, тому за чистотою шківів потрібно стежити завжди. Навіть якщо більшу частину життя машина проводить на асфальті.

Третя причина – це знос самих роликів і шківів. Вироблення на ролику видно відразу: у нього з’являються бортики, об які треться ремінь. Це, звичайно ж, неприпустимо.

Є ще деякі причини швидкого зносу ременя, які можна назвати екзотичними (але ймовірними). Пов’язані вони також з перекосом шківів, але викликані рідкісними причинами. Наприклад, криво встановленою помпою. Буває, що при заміні помпи (і не тільки її) не очищують поверхні, які контактують з площиною помпи. Гаразд ще, якщо вона від цього перекосу потече – тут відразу все зрозуміло. Але умільці у нас бувають різними, можуть замазати все якимось герметиком прямо по бруду, і тоді шукати перекіс буде складніше.

І ще зустрічаються ситуації, коли шків стоїть на кривій осі. Вісь може погнутися, наприклад, від довгої роботи з перетягнутим ременем (особливо якщо вісь стара). Такі проблеми вирішують по-різному. Якщо є можливість провернути вісь, її провертають так, щоб шків встав рівніше. Зазвичай це зробити важко або неможливо, і тоді в хід йдуть різні саморобні півкільця.

Ремінь порвався


Ремінь дуже рідко рветься відразу. Зрозуміло, що мова йде не про ремінь ГРМ (який прослизати не може в принципі, і в крайньому випадку у нього зрізає зуби), а про приводний ремінь. Найчастіше таке відбувається, якщо на роликах або шківах є або бруд, або задирки. Так що вихід один – перевіряти всі поверхні.

При заклинюванні якогось ролика або підшипника ремінь рветься рідко, тим більше якщо він новий. Він в цьому випадку буде прослизати, а не почути це просто неможливо.

power_rula_zauto

Порваний ремінь краще не викидати відразу, а оглянути з усіх боків. Якщо на ньому є сліди масла, спочатку потрібно зрозуміти, звідки воно взялося на ремені. Масло скорочує життя ременів дуже швидко.

А якщо на внутрішній стороні ременя є вм’ятини, доведеться шукати, звідки вони взялися. Швидше за все, тут винне сміття, яке залишилося в шківі. Перед установкою нового ременя все це треба ретельно очистити.

І не треба дивуватися тому, що швидко порвався якийсь неоригінальний ремінь. Деякі виробники гарантують роботу ременя протягом 120 тисяч кілометрів, і це дуже багато. Не кожен аналог здатний стільки відпрацювати, тому в разі відмови від оригіналу інтервали заміни бажано скоротити і не дивуватися тому, що ремені стали служити менше. Прикро, але в більшості випадків більш дешевий ремінь служить не так довго, як дорогий оригінал або дуже якісний аналог.

Джерело: https://www.kolesa.ru

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: