automative-transmision

Поради, що будуть наведені далі актуальні для всіх гідромеханічних коробок передач і варіаторів, де обертання від двигуна до коробки передає гідротрансформатор. Рідина в таких трансмісіях від перегріву швидко втрачає властивості, а також здатність захищати деталі від зносу. Та й самі неметалеві елементи коробки від перегріву швидко старіють.

  1. Ставити на паркінг


Зазвичай ми не рекомендуємо смикати селектор автоматичної коробки передач (як і варіатора) при зупинках.

У сильну спеку варто дотримуватися наступного. Якщо ви розумієте, що простоїте на світлофорі або в пробці дві хвилини і більше, то переводите коробку в положення «Р».

geabox1-zauto2018

В чому справа: головне джерело тепла в автоматі і варіаторі – гідротрансформатор. Причому тепло, в основному, виділяється, коли пристрій працює з максимальною «пробуксовкою». Наприклад, включений режим «D», а автомобіль утримується на місці гальмами (на вході обертання є, а на виході немає). Включивши коробку в положення «Р», ми дозволимо гідротрансформатору обертатися вільно, практично не виділяючи тепло.

  1. Не відключайте «старт-стоп»


Систему цю наші автолюбителі не люблять, і правильно. Перевантажує стартер і акумулятор. Двигуну теж шкідливо кожний раз заново починати утворювати масляний клин в підшипниках ковзання і майже посуху «човгати» кільцями по циліндрах. Однак, у сильну спеку «старт-стоп» захищає трансмісію.

В чому справа: непрацюючий двигун не виробляє тепло і не дає це робити коробці або варіатору.

  1. Фіксуйте першу передачу в пробці


У спеку в пробці, коли рух хоч і повільний, але постійний, є сенс встановити селектор коробки в положення «L». На більш сучасних коробках з можливістю ручного вибору передач встановлюємо селектор в положення «1». Навіть варіатору краще встановити першу віртуальну передачу в таких умовах.

В чому справа: коробка не буде переключатися на більш високі передачі, коли швидкість на кілька секунд перевищить 10-15 км/год. Це заощадить ресурс клапанів і фрикціонів.

22052020-cvt-korobka-zauto

Перш ніж розглянути це питання, слід згадати, а що таке взагалі варіатор?! Варіатор – це…

  1. Обмежуйте перемикання коробки


trafic-car-zauto

Ще одна часта міська ситуація: пробка ще не утворилася, але швидше 40-50 км/год потік не рухається.

У спеку в такій ситуації є сенс встановити селектор коробки в положення «2», щоб коробка не намагалася включити вищу передачу.

В чому справа: зайві переключення коробки між передачами прискорюють знос і змушують більше буксувати гідротрансформатор, якому в спеку і так несолодко.

  1. Нештатний захист


У спеку знімайте нештатний захист моторного відсіку знизу, якщо не виїжджаєте на серйозне бездоріжжя. Сітки має сенс ставити хіба що для захисту нижньої частини радіаторів – тобто в проріз бампера. Краща сітка – з досить великим плетінням.

В чому справа: ці позаштатні пристрої ускладнюють обдув повітрям, а значить підвищують температуру двигуна і коробки передач.

  1. Не буксувати і не буксирувати


full-road-zautoЦі режими і в прохолодну погоду перевантажують і перегрівають агрегати, а в спеку – просто вбивають.

  1. Рівень рідини


oil-change-zauto

Слідкуйте за рівнем робочої рідини в коробці. У спеку посилюються течі крізь найменші нещільності. Перевантаження від спеки в поєднанні з некоректним рівнем рідини швидко призведе агрегат до скону.

Регулярно контролюйте рівень в коробці за допомогою щупа. Важливо: виміри треба робити при температурі, зазначеній в інструкції до автомобіля.

Якою має бути температура робочої рідини в АКПП і варіаторі?

Не вища 125 °С – щоб уникнути швидкого зносу. А оптимальною вважається температура не вище 110 °С (навіть в сильну спеку).

Джерело: zr.ru

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: