111122-akb-2-zauto

Точну відповідь на це питання дати важко. Адже є багато факторів, що впливають на “живучість”, але припустити, спираючись на деякі поради, все ж таки можна.

Перше – це звичайно дивимося на термін служби


Відповідно до вимог, середній термін служби батарей в експлуатації повинен бути не менше 24 місяців при пробігу не більше 90 000 км.

Але ці показники здебільшого є оціночними величинами, які використовують виключно для планування термінів заміни АКБ. Як показує практика акумулятор спокійно ходить 5-6 років, а при правильному його догляді і ще більше. Однак, якщо авто здебільшого використовується в місті з багатьма зупинками, і включеннями стартера або інших приборів – це значно скорочує ресурс АКБ, і така батарея справді може навіть не дотягнути до двох років.

Статистика з пробігу також неоднозначна: заводські батареї на машинах зазвичай виходжували близько 100 тисяч кілометрів.

У будь-якому випадку, якщо вік або пробіг автомобіля відповідає зазначеним величинам, потрібно бути готовим до швидкої заміни.

Друге – заміряємо напругу на клемах АКБ


svitlo-3-zauto

Варто уважно прислухатися до запуску двигуна. Якщо на перших же секундах з’являється тужливе виття, що супроводжується пригасанням світлових індикаторів, батарея розряджена.

Оцінюємо стан бортового електроустаткування: виміряємо напругу на клемах АКБ при працюючому двигуні. Якщо воно становить 14,0-14,4 В, тоді до генератора претензій немає.

Потім потрібно проконтролювати напругу на клемах батареї хоча б через пару годин після вимкнення двигуна. При більш ранньому вимірі показання можуть бути підвищеними. Нормою вважається 12,6 В.

Якщо прилад покаже 12,3 і менше – батарея підсіла. ЇЇ треба зарядити і далі спостерігати за її поведінкою. Якщо не триматиме заряд — готуватися до покупки нової.

Третє – не варто на всі 100% довіряти індикатору заряду


111122-akb-zauto

Звичайно не всі виробники встановлюють вічко на акумуляторі за допомогою якого можна оцінити стан заряду, але чесно, якщо воно і є, то толку від нього в більшості випадків мало. Адже воно показує рівень електроліту та його щільність лише в одній банці із шести. А от що робиться в інших банках та в якому стані електроліт там – індикатор вже не покаже. І, відповідно, індикатор може сигналізувати, що з акумулятором все добре, а на практиці він ледве крутитиме двигун.

Четверте – оцінюємо зовнішній вигляд


Бувають ситуації, де все зрозуміло без вимірювальних приладів.

Якщо на батареї є тріщини або потоки електроліту, таку АКБ потрібно терміново змінювати. Зазвичай корпус АКБ тріскається внаслідок утворення льоду під час замерзання в незарядженому стані. Але також можливі пошкодження після ДТП.

П’яте – аналізуємо умови експлуатації


winter-car-zauto

Може статися, що батарея не винна. Зазвичай таке явище спостерігається взимку при коротких пробігах та максимальній кількості включених енергоспоживачів.

При кожному запуску АКБ віддає частину енергії, але поповнювати сили не встигає. Часу на прогрівання недостатньо, а холодна батарея не приймає заряд.

За таких умов навіть нова АКБ довго не протягне. Тому необхідно її періодично заряджати.

Невеличка порада: якщо АКБ підсіла та стартер не крутить, можна придбати і скористатися літієвим або конденсаторним пускачем. Він не заряджає батарею, а тільки допомагає запустити двигун. Корисна річ.

Шосте – це звичайно враховуємо людський фактор


Ось кілька типових ситуацій, коли власник власноруч скорочує термін служби батареї.

  • Припаркували машину, забувши вимкнути освітлення. Після кількох глибоких розрядів АКБ може не ожити внаслідок сульфатації пластин (на електродах осідає сульфат свинцю).
  • Їздили з несправним генератором, ременем, що прослизає, і т.д. У результаті недозаряд, сульфатація та вихід з ладу.
  • Не змогли завестися, посадили батарею “у нуль” і надовго залишили машину в такому стані. Таку АКБ на морозі може розірвати на шматки.
  • Перевантажували батарею надмірними струмами через інвертор – це також дорога до швидкої заміни акумулятора.
  • Аналогічний результат до попереднього – якщо їздити з постійним перезарядом через несправність електроустаткування. Результат – кипить електроліт, оголюються пластини, падає ємність.

Висновки


Надіємося перераховані поради допоможуть оцінити стан вашого акумулятора. І звичайно бажаємо щоб він служив вам вірою і правдою довгий час.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: