буксувати-автомат

Нещодавно одна знайома дама мене здивувала: перед кожною поїздкою в мороз вона сиділа і клацала туди-сюди селектором АКПП. “Це я так її прогріваю”, – пояснила мені вона. І тут стало зрозуміло, що пора розповісти, як насправді потрібно гріти коробку передач.

Як з’ясувалося з нашої розмови, «ганяти» селектор АКПП туди-сюди порадив менеджер в автосалоні. Причому ця думка досить часто зустрічається і на різних інтернет-форумах, де старожили повчають новачків. Наведу кілька прикладів:


Перший: «Для власників АКПП відкрию секрет прогріву коробки. Після того як температура двигуна тільки зрушилася з мертвої точки, потрібно натиснути на гальмо, включити D (15-20 сек), потім N (5-10 сек), потім R (15-20 сек) і так разів п’ять. Це не панацея і не говорить про те, що потім можна зі свистом навалювати. Але це збереже вашу трансмісію від протикаючих сальників і некоректної роботи».


Другий: «Слід буквально прогнати селектор по всіх точках, затримуючись в кожному положенні на короткий час. Остання дія – перевести селектор в точку D або R. Після чого необхідно пару хвилин стримувати машину за допомогою гальма і тільки потім рушати. Ці дії абсолютно нескладні. Досить раніше вийти з дому, і ви позбавите себе від майбутніх неприємностей».


Третій: «Треба пам’ятати, що за ніч ATF підмерзла і знаходиться в густому і в’язкому стані. І коробці для руху не вистачає тиску. А чому? Питання полягає в тому, що рідина теж повинна прогрітися до робочої температури. Інакше всі механізми АКПП працюватимуть в режимі голодування без рідини (вона ж ще не прогрілася і не почала свій круговорот). До того ж і фільтр не працює в нормальному режимі. Загусла ATF дає на фільтр великий тиск, з яким він не справляється, і в результаті чого видавлюються всі прокладки, гумові ущільнення і кільця. В результаті власник автомобіля успішно скорочує наявний ресурс АКПП».


Загалом, можна продовжувати і продовжувати, подібних повідомлень знайшлося безліч. Писали їх, по всій видимості, не фахівці ремонту КПП, а якісь теоретики-любителі. З особистого досвіду я знаю, що в’язкість масла для автоматичних коробок зазвичай близьке до моторного і непогано витримує низькі температури.

Циркулювати всередині коробки воно починає відразу з пуском двигуна і прекрасно розігрівається, поки селектор знаходиться в положенні P. Але щоб не розводити суперечки любителів з любителями, звернемося до професіоналів.

osnovni_nespravnosti_stattia

У фахівців, які займаються ремонтом АКПП, подібні поради викликають посмішку, здивування, а іноді навіть агресію.

Зокрема, всі ці маніпуляції з переключенням селектора абсолютно зайві. Якщо в коробці вже є який-небудь дефект, або вона вимагає негайного обслуговування, то позбутися від нього або відстрочити сервіс таким способом буде неможливо. В цілому зимовий режим з автоматом мало відрізняється від режиму їзди з механічною коробкою: прогріваємо двигун до того, як стрілка тахометра скинула оберти в робоче положення, і починаємо рух в спокійному ритмі, уникаючи різких прискорень.

З цією думкою згоден і Максим Шибаєв, майстер «Пітер АТ», а також Раміль Мамедов, майстер «Пітер Авто Трансмішн», які вважають, що на сильному морозі досить прогріти двигун і далі орієнтуватися на його температуру. Наприклад, при -20 °С для можливості початку руху досить буде прогріву до 10 хвилин.

Досить категорично висловився Андрій Арипов, майстер сервісу дилерського СТО «Форд Озерки», який вважає, що на сучасному автомобілі після прогріву двигуна можна їхати, хоч і без «фанатизму», в будь-якому режимі, наскільки цього вимагає потік. Ніяких попередніх маніпуляцій з селектором коробки перед цим робити не потрібно.

Висновок


Якщо ви вчасно міняєте масло і фільтр всередині АКПП, то ніяких проблем з циркуляцією масла не повинно бути в будь-який мороз. Переключення селектора – це такий же шаманізм, як відкривання-закривання капота і штовхання коліс. Ну а якщо ви просто їздите вісім років, не замислюючись про стан АКПП, то від швидкої заміни агрегату в зборі після загибелі гідроблока ніякі маніпуляції вас не врятують.

Є, звичайно, припущення скептиків про злий намір ремонтників, які спеціально дають погані поради, щоб частіше ремонтувати АКПП, але їх ми, мабуть, залишимо.


Джерело: https://www.kolesa.ru/article/nado-li-progrevat-avtomat-zimoj-2014-12-19

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: