060320-1-parking-on-zauto

Що буде, якщо на повному ходу випадково (чи спеціально) перемкнути селектор автоматичної коробки передач в режим “P” – паркінг” або “R”?

Варіантів всього-на-всього два. Перший – не відбудеться нічого. Другий – повний вихід із ладу робочого агрегату або скорочення терміну служби коробки. Розглянемо це більш детальніше.

У сучасних автомобілях, де немає механічного зв’язку між важелем перемикання передач і коробкою, електроніка захистить від всіх проблем. Неправильне включення просто неможливе. А ось якщо зв’язок між селектором автомата і коробкою реалізований за допомогою тросового приводу, то той же механічний привід має і блокування коробки в положенні “Р”.

Розпізнати автомат з механічним приводом просто. Перша ознака – при парковці на ухилі без ручника важко пересунути важіль з положення “Р”. Чому? Фіксатор входить в западину зубчастого колеса на вторинному валу. А якщо машина намагається котитися, то звільнення фіксатора утруднене. Важіль доводиться пересувати з силою.

Фіксатор АКПП

Другий спосіб перевірки, який не рекомендуємо – включити режим “Р” при русі на невеликій швидкості. Якщо вийде, почуєте хрускіт. Це фіксатор клацає по зубах. Це не аварійно, але неприємно: при цьому утворюється металева стружка, яка скоротить термін служби автомата. Якщо, звичайно, не замінити робочу рідину в коробці.


Здається, експеримент виявився не таким невинним, як здавалося. Попри підозрілий звук з коробки передач автомобіль залишився на ходу і на вигляд нічого страшного не сталося. Але, повторимо ще раз, це зовсім не привід повторювати даний експеримент на своєму автомобілі.


До масових автомобілів з таким механічним фіксатором відносяться Kia Rio і Hyundai Solaris, всі автомобілі з популярним французьким 4-ступінчастим автоматом DP0/DP2 і DP8 (Renault, Citroen, Peugeot), безліч моделей Nissan, Renault, Mitsubishi, Citroen, Peugeot , Dodge, Jeep з варіатором Jatco JF011E і навіть Mercedes-Benz (W204).

А ось спробу включення режиму “R” при русі навіть такі коробки просто проігнорують. Включення задньої передачі відбувається за допомогою клапанів гідроблоку, а ті, в свою чергу, управляються електронікою, яка не допустить біди. Іншими словами, небезпечне тільки включення режиму “Р” при русі. Втім, підсумок такого дії не аварія, а підвищений знос коробки. В ідеалі потрібно пересувати селектор в будь-яке з положень тільки на повністю зупиненому автомобілі.


Джерело: zr.ru, popmech.ru

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: