cep-grm-2-zauto

Візуально визначити ступінь зношення ременя непросто, проте, існують ознаки, за якими з високою часткою ймовірності можна судити про його стан.

Чим небезпечний обрив зношеного ременя ГРМ?


Справа в тому, що в разі обриву ременя порушується злагоджена робота вузлів газорозподільного механізму і досить часто відбувається зустріч відкритих клапанів з поршнями, які перемістилися у верхню мертву точку.

У деяких двигунах в поршнях є спеціальні виїмки розміром у тарілку клапана і для них обрив ременя ГРМ закінчиться лише тим, що двигун заглухне.

Для двигунів з поршнями без виїмок наслідки будуть більш серйозними: поршні і клапани зруйнуються, завдаючи один по одному зустрічні удари, а ремонт двигуна обійдеться в досить кругленьку суму.

Ознаки зносу ременя


Знос ременя – явище закономірне і починається воно з перших оборотів працюючого двигуна. Посилено зношується ремінь в разі заклинювання натяжного ролика або його відхилення від штатного положення.

Очевидною ознакою зношеності ременя є тріщини і відшарування, що з’являються на його поверхні (особливо в області зубів). Ще простіше помітити знос в разі, коли з під гумового покриття ременя починають виглядати волокна його тканинної основи.

cep-grm-0-zauto

У конструкції різних ДВЗ незалежно від типу (бензин або дизель) привід розподільного вала може бути…

Уважно огляньте зворотну поверхню ременя ГРМ. Якщо вона тверда на дотик і має яскраво виражений блиск, надійне зчеплення такого ременя зі шківом газорозподільного механізму через вкрай низьку його еластичність буде затрудженою.

Щоб перевірити, чи не затвердів ремінь, досить натиснути на його поверхню викруткою. Якщо вм’ятини не залишилося, ремінь пора міняти.

Прослизати по шківу ремінь буде і в разі його розтягування.

Зношення матеріалу може привести до серйозного збільшення робочої довжини ременя, дозволяючи натяжному ролику рухатися за границю можливих меж. Це знижує загальний натяг і жорсткість ременя і, відповідно, загальну працездатність механізму.

Умови, при яких стан ременя ГРМ необхідно перевірити негайно


Непрямими ознаками зносу ременя ГРМ можуть бути сторонні шуми в двигуні, його перегрів, проблеми із запуском, а ще видиме неозброєним оком зміна кольору вихлопних газів.

Сторонній шум з району розташування ременя приводу ГРМ. Насамперед потрібно демонтувати ремінь приводу допоміжних агрегатів. Тим самим ми відітнемо можливі несправності і сторонні звуки від цих агрегатів. Якщо звук при роботі двигуна залишився, доведеться розкривати кожухи ременя і проводити поглиблену діагностику. Можуть бути пошкоджені підшипники роликів або помпи.

Протікання рідини або масла в районі кожухів ременя ГРМ. Попадання моторного масла, охолоджувальної рідини, рідини гідропідсилювача або масла з системи кондиціонування на ремінь ГРМ дуже швидко виведе його з ладу. У більшості двигунів ремінь приводу ГРМ обертає і насос охолодження рідини. Однак на двигунах Renault помпу обертає зворотна сторона ременя, а на вазовских – зубчаста. Якщо антифриз з системи охолодження двигуна проникне в підшипники помпи, то вона заклинить. Тоді і ременю не жити.

antifreez1-zauto

Ще однією причиною передчасного зносу – неналежна якість самого ременя. Так як ремінь ГРМ відноситься до важливих комплектуючих, не варто економити на сумнівному виробнику і продавці.

Коли міняти ремінь?


Періодичність заміни ременя ГРМ залежить від пробігу автомобіля і може відрізнятися у різних моделях авто, перебуваючи в діапазоні від 40 до 100 тис. км.

Навіть якщо зовнішні ознаки не вказують на зношення ременя, після досягнення зазначеного виробником автомобіля пробігу заміну ременя ГРМ все ж необхідно виконати.

У разі, якщо ви придбали старий автомобіль і не змогли отримати від попереднього господаря зрозумілу відповідь на питання про те, коли в останній раз змінювався ремінь, перше, що ви повинні зробити – зайнятися його заміною.

turbina-statia-reno

Виконуючи заміну ременя, деякі автолюбителі роблять непрощенну помилку, залишаючи старі ролики. Незважаючи на робочий зовнішній вигляд, ці деталі дуже рідко відпрацьовують до наступної заміни ременя, а заклинювання ролика закінчується обривом ременя з усіма раніше описаними наслідками.

Висновки


Отже після всього сказаного радимо періодично перевіряти стан ременя приводу ГРМ, і тим частіше, чим старіша ваша машина. На початку експлуатації нового авто всі деталі приводу свіжі, ремінь заводський. Потім з часом починаємо ставити запчастини, але не всі шестерні при цьому міняємо, а тому швидкість зносу кожного наступного ременя буде збільшуватися. Пам’ятайте: заміна зубчатого ременя приводу ГРМ – це не просто додаткове оснащення – це невід’ємна частина правильного обслуговування вашого автомобіля.

Якщо ви не впевнені в своїх силах і навичках, краще довірте процедуру заміни ременя газорозподільного механізму професіоналам. Вони зроблять це швидко і якісно.

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: