battery-zauto-1

Несправність генератора може застати коли і де завгодно. Що ж тоді робити: шукати буксир/евакуатор чи спробувати рухатися своїм ходом? Однак проблеми з генератором і його повна несправність не означає повної відмови автомобіля. Питання лише у відстані, яке під силу одній тільки батареї. Скільки можна проїхати на акумуляторі залежить від декількох факторів. До них відносяться різні умови і додаткові споживачі.

Коли може відмовити генератор?


Наприклад, при обриві ременя приводу допоміжних агрегатів, коли генератор просто не обертається, або ж при пошкодженні самого генератора або його проводів.

Що робити якщо треба їхати без генератора?


При необхідності автомобіль на одній батареї може проїхати деяку відстань. Але перед тим як відправиться в шлях, треба підготуватися і оцінити майбутню дорогу.

У акумуляторах є характеристика, яка називається резервна ємність. Вона показує, скільки часу заряджена АКБ зможе видавати струм 25 А, поки її напруга не впаде до 10,5 В. За допомогою цієї характеристики оцінюють можливість забезпечувати електрикою автомобіль без участі генератора. Майте на увазі, що сучасний легковий автомобіль з усіма його системами споживає приблизно 20-25 А.

battery-changing-zauto

Якщо пристрій працює на знос, та ще й в поганих умовах – нічого хорошого від…

Щоб визначити яку відстань і час автомобіль проїде на акумуляторі без генератора, треба з’ясувати його параметри і конструктивні особливості. Інжекторний тип швидше розряджається, ніж карбюраторний. В середньому ємність АКБ легкового транспорту становить 55-75 Ампер годин, у вантажних машин вона більша. Розраховуючи скільки можна проїхати на одному акумуляторі, треба врахувати неточність цього параметра. Заявлена виробником цифра – номінальне значення.


Приклад: ємність 55 А*год, повністю напруга впаде через 20 год при струмі рівному 55/20 = 2,75 А.


Обчислюючи відстань треба врахувати витрати електрики на постійні навантаження, яких не уникнути: включення фар, вентилятора, обігріву скла і т.д. Причому чим вища частота обертання двигуна, тим ці показники будуть більшими.

Наприклад, з’ясуємо скільки проїде машина з інжекторним двигуном із акумулятором ємністю 60 А*год з включеними фарами і вентилятором в теплу пору року. Останні споживають разом близько 15 А, чотири постійних споживача близько 8 А. Таке число вийшло із-за системи вприску, яка витягує близько 4 А, тоді як карбюраторна близько 2,5 А. У підсумку струм складає 23 А. Час роботи обчислюється так: 60/23 = 2,6 год. При середній швидкості 90 км/год автомобіль подолає на своїй батареї без зарядки генератора 234 км. Увага! Цей результат теоретичний, так як при падінні напруги на 75% швидкість втрати електроенергії різко підвищиться. Зменшене на чверть число буде ближче до дійсності. При цьому воно характерно для зарядженого акумулятора в хорошому стані. Також за вихідні дані взяті показники при плюсовій температурі, взимку вони будуть меншими. У підсумку в наведеному прикладі 175 км можна подолати при дотриманні найкращих умов.

Висновки


Іншими словами, без генератора (тобто без зарядки АКБ) можна рухатися не більше двох годин. А скільки за цей час можна проїхати, рахуйте самі. Пробки, особливо в час пік, перетнути вряд чи вдасться, а по трасі можна відмахати і більше сотні кілометрів.

І ще: ці цифри – тільки для повністю зарядженої батареї. Якщо вона давно страждає від недозаряду, як, наприклад, взимку при коротких поїздках, то далеко Ви не поїдете.

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: