halma-2019-zauto

Усунути несправність в гальмівній системі під силу не кожному. Але самостійно визначити її причину можна.

Гальма – дуже важливий механізм у автомобілі, і коли розумієш, що з ними щось не так, сідати за кермо стає страшнувато, бо поїздка може виявитися останньою. Тоді приходить думка, що ж роботи і як визначити тип несправності, хоча б попередньо. Тож спробуємо дати відповіді на ці запитання.

Великий вільний хід педалі


Як правило, збільшений вільний хід супроводжується зростанням гальмівного шляху. Найчастіше це відбувається, коли гальмівна система хапнула повітря, при цьому після декількох натискань педаль як би накачується, стаючи більш тугою. З якої причини це сталося, питання окреме, систему в будь-якому випадку доведеться прокачувати, заодно визначаючи можливий витік гальмівної рідини.

Іноді педаль стає вільною внаслідок розбухання гальмівних шлангів. Той же ефект дають порвані нитки корду шланга. Але подібне відбувається тільки з неякісними компонентами. Іноді може закипіти гальмівна рідина, але й це трапляється або з відверто неякісним продуктом, або з дуже старою гальмівною рідиною, яку взагалі ніколи не змінювали.

Ще одна можлива причина – дуже велике биття одного або декількох гальмівних дисків. Крім того, може не працювати автомат підтримки зазору в барабанних гальмівних механізмах.

brake-pedal-zauto

Слабкий відгук педалі гальма виникає при її натисканні. Педаль відгукується повільно і м’яко, м’якше, ніж…

Дуже жорстка педаль


Туга педаль, короткий хід при натисканні. При гальмуванні машина втрачає курсову стійкість, намагаючись піти в сторону. Найчастіше таке трапляється при заклинюванні циліндрів супорта в одному з контурів системи. Якщо машину нікуди не заносить, а неприємність полягає лише в різко підвищеному зусиллі при гальмуванні, винуватим може бути вакуумний підсилювач гальм.

Іноді підвищене зусилля на педалі викликано застосуванням низькоякісних гальмівних колодок, а також надмірним забрудненням, замасленням як самих колодок, так і поверхонь дисків або барабанів. Але таке трапляється досить рідко.

Ще можливий повний знос гальмівних колодок або їх обрив. Буває, що на поверхні дисків утворюється крижана або соляна кірка. Не виключено і низька якість накладок гальмівних колодок, а також сильна корозія гальмівного диска (часто більше з внутрішньої сторони).

Горить індикатор несправності гальмівної системи


Найчастіше причина банальна: на кшталт низького рівня гальмівної рідини в бачку або надмірного зносу гальмівних колодок, оснащених відповідними датчиками. Іншою найпростішою причиною може стати включений ручник (гальмо стоянки), буває, що просто глючить кінцевик. Однак причиною зниження рівня може бути і витік гальмівної рідини, який необхідно терміново виявити і усунути.

Неефективне гальмо стоянки


brake-renault-zauto

Технічні фахівці нагадують про необхідність використання стоянкового гальма навіть на автомобілях оснащених автоматичною коробкою передач…

Затягнули важіль, а машина все одно намагається скотитися під ухил? У найпростіших випадках гальмо стоянки потрібно просто нормально відрегулювати. Буває, що троси заклинило в оболонках. У разі порушення працездатності стоянкового механізму може страждати і основна гальмівна система. Якщо механізм стоянкового гальма пов’язаний з робочою гальмівною системою, при його несправності знижується ефективність роботи задніх гальмівних механізмів. Серед можливих причин зустрічаються замаслені диски або барабани. Винним може бути повний знос колодок. А якщо гальмо стоянки не відпускає автомобіль, то, швидше за все, колодки примерзли або приржавіли до гальмівних барабанів.

Проблеми з ABS


Головною функцією антиблокувальної гальмівної системи (ABS) є уникнення можливого блокування коліс і втрати контролю над автомобілем, під час різкого гальмування. Несправність будь-якого з компонентів АБС призводить до відключення всієї системи та загорання символу несправності системи на панелі приладів. Автомобіль збереже здатність гальмувати, причому інтенсивність гальмування в більшості випадків не постраждає. Але важливо те, що на слизькому покритті колеса будуть блокуватися, а це ризик втрати курсової стійкості.

winter-tires-zauto

Багато хто чув, що в заносі на задньому приводі газ треба скидати, а на передньому…

Машину веде в бік


Зрозуміло, що у відведенні автомобіля з курсу можуть бути винні не тільки гальма, тут здатні хуліганити і кути установки коліс, і самі колеса, і рульове управління. Однак ж досить часто питання виникають саме до гальм, особливо якщо машину тягне вбік при гальмуванні. Найчастіше винні заклинені поршні в циліндрах одного з контурів. Можливе пригальмовування колеса через ослаблення болтів кріплення направляючої колодки до поворотного кулака, а також замаслення колодок або потрапляння на них гальмівної рідини.

full-road-zauto

Можливо, на поверхні колодок утворилася крижана або соляна кірка або колодки просто намокли. Або не працює один з контурів гальмівної системи, при цьому педаль низька і ефективність гальмування невелика. Винними можуть бути також биття гальмівного диска, знос підшипника і овальність гальмівного барабана.

Тряска і вібрації при гальмуванні


Буває, що при гальмуванні машину сильно трясе. Така неприємність зазвичай трапляється з старими автомобілями. Причиною може виявитися биття колісної ступиці і гальмівних дисків, люфти колісних підшипників, овальність гальмівного барабана, підклинювання супортів або робочих циліндрів. Інші можливі причини: накладка гальмівної колодки відшарувалася від основи, ослабла або зламана стяжна пружина барабанних гальм.

Перегрів гальм


Такого роду несправності зазвичай визначають по появі запаху гару. Цьому, як правило, супроводжує збільшений хід педалі, а також підвищений гальмівний шлях. Причиною перегріву може бути як надмірно активна їзда з постійним гальмуванням, так і банальна забудькуватість, тобто затягнуте гальмо стоянки.

smell-zauto

Крім того, в число можливих винуватців входять циліндри і супорти, які підклинюють.

Надмірне зношення дисків і барабанів


tormoz-zauto

Дана проблема супроводжується зниженням ефективності гальмування, високе зусилля на педалі, а також загоряння індикатора несправності гальм. Причиною зносу може бути як банальна старість автомобіля, так і стиль їзди власника. Само собою, до підвищеного зносу здатне привести заклинювання циліндрів і супортів.

Шум при гальмуванні


Високочастотний шум, вереск, свист можуть виникнути як при гальмуванні, так і при звичайному русі. Причина – тертя фрикційного матеріалу об робочу поверхню гальмівного диска. Винними можуть бути граничний знос гальмівних колодок, сильна корозія гальмівного диска (причому часто з внутрішньої, невидимої сторони). Буває, що накладка гальмівної колодки відшарувалася від основи. Список можливих причин продовжують забруднення колодок, викривлення диска внаслідок локального перегріву, неправильне кріплення колодок в супорті, неякісні колодки або диски.

brake-disk-3

Неповне розгальмовування всіх коліс


Зазвичай проявляється як відсутність вільного ходу педалі гальма. Можливі причини: неправильно відрегульований вакуумний підсилювач (припустимо, при заміні), набрякли манжети в циліндрах внаслідок попадання сторонніх агресивних рідин, заклинило поршень в головному циліндрі через корозію, зламалася пружина в головному гальмівному циліндрі.

При відпущеній педалі гальма одне з коліс пригальмовує


На підозрі наступне: заклинювання поршня колісного циліндра, розбухання гальмівних манжетів, деформація гальмівної трубки, заїдання колодок через забруднення, відшарування накладки гальмівної колодки барабанного гальма. Буває, що ослабла або зламалася стяжна пружина колодок барабанного гальма.

Servis

Висновки


Як можна побачити, причин виникнення проблем з гальмами дуже багато і простому автолюбителю досить складно буде знайти причину несправності. А оскільки, справні гальма – це безпека, то краще довіритися кваліфікованим фахівцям перевіреного автосервісу.

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: