korobka-2019-zauto

Чіткість включення передач і робота всього механізму перемикання часто турбує власників автомобілів з механічною коробкою. Поширеними проблемами є те, що після запуску двигуна одна або кілька передач включаються з великим зусиллям або взагалі немає можливості включити швидкість, в момент включення лунають сторонні шуми, з’являються зайві вібрації і так далі.

Такі несправності проявляються несподівано, а також труднощі при включенні передач можуть наростати поступово. Швидкості можуть погано включатися як на холодному так і на прогрітому двигуні. Водночас, передачі в МКПП на заглушеному двигуні переключаються нормально.

Причини поганого перемикання передач на заведеному двигуні


На початку слід зазначити, що відсутність можливості включити передачу на незаведеному двигуні може вказувати на серйозну несправність КПП, яка полягає у виході з ладу синхронізаторів. Другою причиною може бути знос або поломка шестерней. Також можливе заклинювання вузлів і механізмів, що відповідають за передачу зусилля від важеля в салоні при виборі передачі.


sekventalna-korobka-zauto-2


Для точного встановлення причин в першому випадку потрібно зняти коробку для розбирання і подальшої дефектовки, у другому необхідно виявити і замінити зламані вузли. У деяких випадках буває достатньо провести їх профілактику: заміна масла і ретельна настройка.

Що стосується проблемного перемикання при запущеному двигуні, тоді в списку найбільш частих несправностей можна відзначити наступне:

  1. Низький рівень або відсутність масла в КПП;
  2. Витік гальмівної рідини.
  3. Проблеми з механізмом зчеплення;

Несправності пов’язані з маслом


Недостатня кількість масла в коробці робить процес перемикання передач вкрай затрудженим, але швидкості повинні включатися. При такому перемиканні лунає металевий хрест, коробка при їзді на включеній передачі починає сильно шуміти і вити.

Повна відсутність мастила в КПП не дозволить перемикати передачі, так як без масла синхронізатори не зможуть працювати належним чином, а також не відбуватиметься зачеплення шестерень в коробці.

Будь-який прояв зазначених симптомів вимагає негайного припинення експлуатації автомобіля і перевірки рівня трансмісійного масла в коробці передач. Необхідно також оглянути КПП на предмет пошкоджень корпусу, витоків масла через сальники і прокладки. Слід відзначити, що для МКПП багатьох автомобілів масло в коробці із заводу залито на весь термін служби. Однак на практиці заміна рекомендується кожні 50-70 тис. км. пробігу.

car-oil

У даній статті розповімо, які існують види мастил і, що потрібно заливати в механічну коробку…

Потрібно обов’язково заливати тільки рекомендовану за в’язкістю і іншим характеристикам масло. Що стосується доливання масла в трансмісію, необхідно окремо враховувати питання сумісності з уже залитим мастильним матеріалом (наприклад наявність різноманітних присадок).

Витік гальмівної рідини


brake-pedal-zauto

Слабкий відгук педалі гальма виникає при її натисканні. Педаль відгукується повільно і м’яко, м’якше, ніж…

Конструкція багатьох сучасних автомобілів передбачає, що робочою рідиною для зчеплення виступає гальмівна рідина. Якщо в гідравлічній системі приводу зчеплення не буде рідини в належній кількості, тоді зчеплення буде включатися неповністю.

Передачі в даному випадку будуть включатися туго або не включатися зовсім. Для початкової перевірки слід поглянути на рівень рідини в бачку. При низькому рівні необхідно провести перевірку на витік, усунути дефекти і прокачати зчеплення.

У тому випадку, якщо рівень рідини в нормі і інших причин не виявлено, потрібно знімати коробку передач для огляду елементів зчеплення.

Несправності системи зчеплення


Як відомо зчеплення являє собою механізм, який служить для передачі крутного моменту ДВЗ на трансмісію, а також розмикає двигун і трансмісію для того, щоб можна було переключити передачу. Вихід з ладу окремих компонентів даного вузла може унеможливити перемикання передачі саме при заведеному двигуні.

Вижимний підшипник

Передачі можуть не включатися або включатися не до кінця в тому випадку, якщо проблема пов’язана з корзиною зчеплення. Також причиною може стати вижимний підшипник.

У тому випадку, якщо зазначений підшипник рухається на первинному валу із затрудненням або його заклинило, тоді необхідна заміна деталі. Необхідно окремо додати, що первинною ознакою проблем з вижимним виступає поява шереху або виразного гулу на заведеному авто. Шуми проявляються виключно в той момент, коли педаль зчеплення вичавлена до упору. Такі сторонні звуки можуть бути присутніми як на холодній машині, так і на прогрітій. Після відпускання педалі шум повинен пропадати. Якщо вижимний заклинив, то він не дозволить включатися зчепленню, що ускладнює перемикання передач, а також може призвести до швидкого зносу і руйнування інших елементів даного механізму.

вижимний-підшипник-рено-трафік

Однією з причин «дьоргання», пробуксовки або навіть згоряння зчеплення може бути дефект в системі вижимного…

Корзина і диск зчеплення

Несправності корзини найчастіше пов’язані з критичним зносом пелюсток. Знос означає, що корзина перестає виконувати свої функції з нагріванням. Підвищення температури призводить до того, що за допомогою корзини зчепленню не вдається повністю здійснити відведення притискного диска. Результатом стає сильно утруднене перемикання швидкостей після невеликого прогріву двигуна.

Після зняття коробки необхідно оглянути корзину на предмет деформації, слідів перегріву та інших дефектів. У разі виявлення елемент підлягає обов’язковій заміні.

clutch-zauto (2)

Далеко не всі водії, особливо початківці, представляють який принцип дії зчеплення і навіщо воно взагалі…

Ще однією причиною того, що передачі не включаються на заведеній машині або включаються із зусиллям, може бути зношений диск зчеплення.

Після розбору необхідно оглянути фрикційні накладки на диску. Вони не повинні бути критично зношеними, підгорілими або пошкодженими, також не допускається деформація диска. Додатково в процесі огляду зчеплення потрібна перевірка діафрагменних пружин. Після заміни поламаних елементів коробку при подальшій збірці необхідно добре відцентрувати, а зчеплення потрібно прокачати.

Висновки


КПП автомобіля – це складний механізм, який при поломці потребує не тільки втручання кваліфікованого фахівця, а й використання сучасного обладнання. Тому, при перших ознаках збоїв в роботі цього елемента звертайтесь до нас в автосервіс “Заліщики-Авто”.

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: