18022022-shock-absorber-zauto

Деякі технічні терміни часто вживають абияк. Прикро, але часом і в нас проскакує щось подібне. Отож, давайте разом намагатимемося не повторювати подібні «ляпи».

Розрізний міст та роз’ємний міст – це не синоніми


Рознімний – це коли балка заднього мосту складається з двох частин, що збираються на різьбовому кріпленні. При складанні всередину вкладаються головна передача та диференціал.

Differentialgetriebe2-1024x768

Конструкція досить давня – зараз автовиробники віддають перевагу мостам типу банджо. Це цільна балка, в отвір якої вставляється повністю зібраний та відрегульований редуктор. Рознімний або нероз’ємний – це різні типи конструкції мостів: грубо кажучи, на тому самому автомобілі можна використовувати і те, і інше.

А розрізний міст є шарнірною конструкцією, що дозволяє правому і лівому колесам переміщатися незалежно один від одного. Нерозрізний провідний міст має жорстку (цілісну) конструкцію, в якій переміщення коліс залежні один від одного.

Поняття «розрізний» та «нерозрізний» відносяться до типу підвіски машини. Нерозрізний – це, грубо кажучи, балка, яка жорстко пов’язує праве та ліве колеса в машинах із залежною підвіскою. А от якщо підвіска незалежна, то балка не годиться: міст ніби поділяється на дві самостійні половинки, що живуть своїм життям.

Шруси та привід


SHRUS

Розшифровка абревіатури ШРУС відома: це шарнір рівних кутових швидкостей. Інколи в народі ще називають “граната”. Через них крутний момент від головної передачі надходить на провідні колеса передньопривідних автомобілів і задньопривідних з незалежною підвіскою.

Але часто шрусами називають вузол, правильна назва якого – привід колеса. Кожен такий привід містить, крім інших елементів, два ШРУСи, про які в документації пишуть: шарнір зовнішній і шарнір внутрішній.

Момент від трансмісії таким чином передається внутрішньому шарніру, який через вал і зовнішній шарнір приходить на ступицю з ведучим колесом.

Автомати та трансмісії


automative-transmision

Автомобіль, оснащений автоматичною коробкою передач, з деяких пір породив незрозумілий термін: автоматична трансмісія. Але це нісенітниця. Трансмісія – це сукупність деталей та вузлів, що з’єднують двигун із провідними колесами автомобіля. До неї можуть входити карданний вал, коробка передач, диференціал, приводи коліс зі ШРУСами і таке інше. Але автоматичних карданів, як і автоматичних ШРУСів, немає. З таким самим успіхом можна назвати автоматичним кузов автомобіля з АКПП.

Напівзалежна та напівнезалежна


full-road-1-zauto

У країнах СНД суперечки щодо цього терміну почалися з появою передньопривідних автомобілів ВАЗ-2108. До того все було просто. Запорожець мав незалежну підвіску по колу, а Волги, Жигулі та Москвичі — незалежну спереду та залежну ззаду. Незалежна підвіска це коли хід одного колеса осі не впливає на інше, а залежна коли впливає.

Але пригадаємо, що практично всі сучасні автомобілі використовують стабілізатор поперечної стійкості. Ця деталь якраз зменшує ступінь незалежності коліс. Тому найправильніше визначення задньої підвіски ВАЗ-2108 – це підвіска з балкою, що скручується. Фактично сама балка стала потужним стабілізатором поперечної стійкості.

Мало того, у багатьох автомобілів у балку інтегрований трубчастий стабілізатор поперечної стійкості, причому в різних модифікаціях автомобіля він може мати різний діаметр і відповідно жорсткість. У такій схемі хід одного із коліс трохи впливає на кут нахилу площини колеса до дороги (розвал). Ну а напівзалежна вона чи напівнезалежна – це лише гра слів.

Джерело: zr.ru

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: