010623-zamina-masla-zauto

Моторне масло – це технічна рідина, обов’язкова для використання у будь-якому автомобілі. Її функцією є забезпечення захисту деталей двигуна, які під час роботи зазнають тертя, тому якості моторного масла приділяють велику увагу. Зрозуміло, що у процесі експлуатації воно потребує періодичної заміни. І от тут виникають цілком розумні запитання. Як часто потрібно міняти? Промивати при цій процедурі двигун чи ні? Чи використовувати для промивання присадки та дизпаливо? Що ж, спробуємо відповісти.

Ця цілком проста сервісна операція зовсім не складна. Тільки потрібно пам’ятати про кілька важливих моментів, щоб випадково не занапастити двигун і не потрапити на дорогий ремонт.

Великі інтервали між замінами


salon-filter
salon-filter

Розпочнемо з найголовнішого – як часто міняти? Зрозуміло, що міняти масло відповідно до заводської інструкції – не завжди добре. Частота заміни залежить від багатьох факторів, серед яких найважливіші це тип двигуна та вік (пробіг). Виробники зазвичай рекомендують проводити цю операцію раз на 15 000 км. Однак, для більшості автомобілів це занадто розтягнутий інтервал, через ряд причин:

  • загальний стан силового агрегату (вік, пробіг про який ми говорили вище);
  • агресивна манеру водіння;
  • якість моторного масла і палива, що заливається;
  • тяжкі умови експлуатації.

Навіть пробіг на хороших і дорогих синтетичних рідинах залежить від умов експлуатації. Наприклад, деякі автовиробники застерігають, що за важких умов експлуатації масло слід міняти вдвічі частіше. Відповідно, бажано оновлювати кожні 7500 км.

А часті поїздки в пробках завантаженим місто цілком можна вважати важкими умовами. Хочете продовжити життя двигуну – на заміні масла краще не економити.

Халатне обслуговування


Масло можуть не замінити взагалі. Причому це трапляється не тільки в гаражному автосервісі, а й офіційних дилерів. Фільтр зовні протруть ганчіркою, а те, що масло чорне, далеко не кожен клієнт помітить. У дизельних двигунах навіть свіжа рідина темніє майже миттєво.

Або можуть замість рекомендованого автовиробником залити дешевше та, відповідно, простіше. До того ж сервіси часто округляють до цілого кількість залитого масла (на свою користь, звичайно). Так, заправний об’єм двигуна складає 3,7 л, а порахують як за чотири.

Саме тому краще бути присутнім при заміні, або як альтернативний варіант – освоїти цю операцію самому.

Невідповідне масло


010623-engine-zauto

Тобто відмінне за рівнем якості та в’язкості від рекомендованого або просто підроблене. Якщо підбираєте масло самі, дотримуйтесь вимог автовиробника. В’язкість, до речі, можна коригувати відповідно до сезону, але теж з огляду на інструкцію.

Найчастіші підробки – це оригінальні масла автовиробників, а також продукція відомих брендів, як Mobil, Castrol, Shell.

Неякісний фільтр


010623-filtr-zauto

Масляні фільтри підробляють не рідше, ніж масло. І такі деталі зазвичай погано виконують свої обов’язки. Невідфільтроване масло прискорює зношування деталей газорозподільного механізму, шатунно-поршневої групи, колінвала, а також може вивести з ладу актуатори системи управління фазами.

Промивання


Деякі автолюбителі при кожній заміні використовують промивання, маслом. У цьому немає необхідності, якщо регулярно міняти масло в двигуні, дотримуючись менших інтервалів (7-9 тис. км). Шкоди воно звичайно не заподіє, а от гроші витратите даремно.

Також, на багатьох форумах пропонують промивання двигунів дизельним паливом, причому як чистим, так і розбавленим з моторним маслом. Ми категорично не рекомендуємо. Це може бути дуже шкідливим особливо сальникам та іншим гумовим ущільненням.

Присадки


Тут все залежить від типу присадок, в які не будемо углиблюватися. В деяких випадках вони дійсно допоможуть. Але на нормально працюючому двигуні, в який залите якісне масло, присадки не потрібні, бо більшість присадок вже присутні у самому маслі.

А якщо двигун почав брати масло, з’явилися стуки, то ніякі чудо-засоби не допоможуть. Двигун потрібно ремонтувати. Правда вони можуть відтермінувати ремонт на деякий час чим часто зловживають перекупи.

Доливання


140423-oil-zauto

Купуючи масло або замінивши його на сервісі, бажано взяти в запас хоча б літр. Навіть якщо двигун не страждає на “масложорство”, при зміні режиму експлуатації витрата може стати відчутною. Таке часто трапляється у тривалих поїздках, наприклад, коли вибралися у відпустку. При русі швидкісними дорогами або гірськими серпантинами споживання масла двигуном зростає.

Висновки


Як видно, заміна масла це нескладний процес. Однак, вона має свої тонкощі. Тому рекомендуємо:

  • не заощаджувати на фільтрах і звичайно маслі;
  • не захоплюватися присадками;
  • регулярно контролювати рівень, оскільки масляне голодування призводить до швидкого зношування деталей, а при значному надлишку може потрапляти у систему вентиляції картера, що може стати причиною дорогого ремонту.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: