090323-gearbox-zauto

Почали відчувати неприємні посмикування в трансмісії? Слід визначитися з причинами та з’ясувати, що не так. Ривки під час руху не лише неприємні для водія та пасажирів, а й вкрай шкідливі для трансмісії автомобіля. Якщо коробка передач почала смикатися, то вона не тільки прискорено зношується сама, а й викликає згубні крутильні коливання в приводах коліс, роздавальних коробках, карданних валах та задніх мостах.

Проблема не у коробці…


Відразу треба відсікти проблеми, що викликаються посмикуванням двигуна. Зробити це часом нелегко. Найчастіше нерівномірність роботи двигуна викликають пропуски займання в окремих циліндрах. Причини можуть бути різні: і підсмоктування повітря, і несправність свічок з форсунками, і негерметичність клапанів, і зниження компресії і т.д. Також проблем можуть завдати і несправність датчика швидкості, і дефекти регулятора холостого ходу разом з несправностями датчика положення дросельної заслінки. Та й якість палива скидати з рахунків не можна, так само як і воду, що потрапляє в циліндри крізь увесь паливний тракт. Іншими словами, не можна однозначно стверджувати, що смикається саме коробка.

120523-engine-zauto

Ще однією причиною смикання всього силового агрегату, не пов’язаної з роботою коробки, є вихід з ладу опор. Зі зруйнованими опорами навіть при нормальних навантаженнях весь агрегат смикатиметься, передаючи ці коливання на кузов.

З двигуном і іншими деталями все зрозуміло. Але якщо проблема не у них, тоді залишається тільки трансмісія.

Механічні коробки передач


У випадку з механікою найчастіше посмикування проявляються при непрогрітому двигуні. Дефектом це вважати не слід, але треба намагатися не допускати їзди у таких режимах.

МКПП проста по конструкції і навряд чи вона сама провокуватиме ривки при передачі крутного моменту. Зате може страждати від несправностей двигуна та зчеплення.

22012021-clutch-zauto

Ривки під час перемикання передач створюють ударні навантаження на шестерні, муфти, вали, підшипники коробки. Можливі сколи та інші пошкодження цих дорогих та складних у ремонті деталей коробки. Найчастіше ривки викликані зносом механізму зчеплення, яке під час експлуатації у місті чи, навпаки, на розбитих дорогах відчуває надмірно великі навантаження.

Автоматичні коробки передач


Почнемо з роботизованих коробок з одним зчепленням. Їм притаманні всі дефекти, що описані для ручних коробок передач. Плюс до всього – неоптимальні алгоритми, прописані в програмному забезпеченні. А вони, і не можуть бути оптимальними: надто багато зовнішніх та внутрішніх чинників впливає на роботу цього вузла. Сучасна електроніка просто не в змозі врахувати все та адаптувати роботу такої коробки передач.

Конструкція робота з одним зчепленням не доведена до досконалості і ривки практично неминучі.

Активному водієві в мегаполісі нічого, крім сивого волосся, така трансмісія не додає. Більшість водіїв вважають, що краще вручну перемикати передачі на звичайній механіці, ніж такий автомат.

А от роботи з двома зчепленнями – це вже зовсім інша історія. Така коробка швидка, зручна та економічна, поки не почне посмикуватися. А ось тут проблеми можуть бути у зчеплені, в механічній частині або електроніці. Якщо робот із двома зчепленнями почав посмикуватися, то потрібна професійна діагностика. Ремонт на цій стадії обійдеться дешевше, ніж якщо ви дотягнете до того моменту, коли автомобіль не зможе рухатися самостійно.

06112020-cvt-zauto

Тепер розглянемо варіатори. Це коробка передач, яка, по суті, не має передач і не немає посмикувань. Майже немає. Принцип роботи варіатора – це повністю плавна, безступінчаста передача моменту і така ж плавна і нерозривна його зміна. А ривки? Ривки – це вже катастрофа. Це означає, що притиск елементів варіатора, зменшився настільки, що відбувається періодичне прослизання. При цьому виникають задири поверхонь, після чого потрібне повне розбирання і капітальний ремонт. А причини цього – це або недостатній тиск робочої рідини або збій у електронному керуванні.

avtomatychna-korobka-2020-zauto

Класичний гідромеханічний автомат. У більшості виробників це доведені до пуття, надійні та довговічні пристрої. Проте існує низка ситуацій, коли ривки при перемиканні передач дошкулятимуть власнику. Отже, ривки можливі:

  • За дуже низької температури на вулиці. Гідравлічна рідина густіє, що призводить до недостатнього тиску на виконавчі механізми, і рух стає смиканим. Рішення просте – прогрівати двигун та АКПП на холостому ході до початку руху.
  • Стара рідина. Рідину слід змінювати не рідше, ніж зазначено в інструкції. А краще частіше, якщо постійно стоїте на машині у пробках.
  • При недостатньому рівні рідини її тиск може бути недостатнім для чіткої роботи механізмів пристрою. Слід періодично перевіряти рівень в коробці і за відчутних втрат не просто доливати, а негайно усувати негерметичність.
  • Адаптація коробки. Поки власник не звикне до свого автомобіля, він може приймати прояви адаптивності коробки за деякі посмикування. Справа в тому, що керуюча електроніка після декількох поїздок в одному стилі, наприклад, агресивному, потім при плавній їзді поводиться трохи дивно. Але з часом власник розуміє алгоритм такої поведінки та звикає до неї.

Ремонт коробки


Для усунення більшості несправностей перерахованих вище, коробку передач необхідно зняття з автомобіля і в подальшому її частково або повністю розібрати. Це вимагає спеціальних інструментів, пристроїв та навичок. Тому усувати несправності трансмісії рекомендується в автосервісі. Одним з таких є наш автосервіс з ремонту КПП “Заліщики-Авто”. На ринку надання послуг ми з 2006 року. За цей час накопчено значний досвід у ремонті та обслуговуванні коробок передач, що дозволяє нам надавати гарантію на виконану ремонту (3-6 місяців, залежить від моделі авто), яка не залежить від пробігу. Погодьтеся, цього часу більш ніж достатньо, щоб дійсно перевірити якість роботи наших фахівців. А як щось за цей час станеться не те, ми відремонтуємо агрегат за власний кошт.

Важливо! Ремонтуємо наступні автомобілі:

– Renault Trafic/Master;
– Fiat Scudo/Ducato;

та їх аналоги – Opel Vivaro/Movano, Nissan Primastar/Interstar, Citroen Jumper/Jumpy/Berlingo, Peugeot Boxer/Expert/Partner.

Також ремонтуємо:

– КПП Mercedes Vito III, моделі 109, 111 1.6 dCi.
– КПП Opel Astra, Zafira, Insignia, Corsa, Meriva, Mokka (М32/M20);
– КПП Alfa Romeo 147, 159, Brera (М32/M20);
– КПП Fiat Punto, Bravo, Croma (М32/M20).

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: