160324-battery-zauto

У цій статті спробуємо проаналізувати деякі поширені серед водіїв думки щодо акумуляторних батарей, щоб визначити, наскільки вони відповідають дійсності.

Яка клема повинна від’єднуватися першою?


Плануючи якийсь ремонт автомобіля, доцільно від’єднати обидві клеми, а краще взагалі прибрати АКБ із підкапотного простору. У будь-якому випадку першою повинна від’єднуватися мінусова клема (маса). Це зменшить шанси на випадкове замикання. Якщо ж першим почати від’єднувати плюс, то можна випадково закоротити позитивний контакт акумулятора з металевим елементом кузова або інструментом.

Як правильно прикурювати?


03122021-AKB-zauto

Є думка, що двигун автомобіля, від акумулятора якого прикурюють, повинен бути обов’язково заведений. Але це залежить від самого автомобіля. Стрибок напруги здатний вбити електронні компоненти донора, тому такі операції повністю безпечні лише з старими автомобілями. Вони мають бути із заведеним двигуном.

А ось автомобілі з електронними системами керування, тим більше останніх поколінь, двигун має бути заглушений, а запалення – вимкнено.

Акумулятор, що повністю розрядився стає непридатним?


Долі правди тут все таки є. Це відноситься до тих акумуляторів, які розрядилися і довгий час простояли на морозі. Це дійсно їх може якщо не “вбити” повністю то нанести значної шкоди (ємність після такого може впасти більше ніж на половину).

Але тут є винятки – це акумулятори AGM. Для них глибокий розряд це норма, і вони його краще переносять.

АКБ не можна перевертати?


Дійсно, деякі акумулятори не можна перевертати (це акумулятори відкритого типу). Але більшість батерей, якими користуються водії герметичні, і перевертання їм не шкодить. Це відноситься також і до батарей AGM – вони можуть працювати у будь-якому положенні.

Чи є користь від термочохла для АКБ?


Відразу відповімо, що користь від цього є. Навіть більше, багато автовиробників ставлять термочохол штатно. Яка ж від нього користь?

Взимку, вони не гріють батарею (хоча є і такі моделі), а дають змогу акумулятору довше зберігати тепло, полегшуючи пуски при частих, недовгих поїздках. Влітку навпаки, захищають АКБ від перегріву.

Не можна ставити акумулятор з вищою або меншою ємністю ніж встановив завод?


111121-batery-zauto

Даному питанню незабаром у окремій статті ми приділимо більше уваги, але коротко відповімо, що можна ставити акумулятор з вищою ємністю ніж встановив завод. Проблема лише в тому, що не завжди можна розмістити таку АКБ, через брак самого місця в автомобілі. Але якщо така можливість є, то акумулятор більшої ємності ні до яких проблем не призведе.

Те саме стосується і акумуляторів з меншою ємністю. Такі також можна ставити. Головне, щоб пусковий струм був не нижчим ніж рекомендовано заводом. Детальніше про пусковий струм акумулятора читайте у статті нашого блогу “Що таке пусковий струм акумулятора автомобіля”.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: