15123-car-winter-zauto

Що і коли замерзає в автомобілі? В даній статті розглянемо які рідини в авто застигають вже при невеликому мінусі і втрачають більшість своїх властивостей, а які найдовше опираються морозу. Хоча в Україні температури зимою рідко опускаються нижче “-15ºC”, але бувають випадки коли декілька днів температура може триматися на позначці в мінус 20, а в деяких місцях навіть ще меншою. Такі умови можуть доставляти масу проблем водіям. Тому, щоб бути готовими до подібних ситуацій, потрібно мати уявлення про те, наскільки морозостійкими є різні види технічних рідин.

Масло


010623-zamina-masla-zauto

Моторні мастила, як правило, витримують температури до “-50ºC”. Існують спеціальні автомастила для суворих зимових умов, які мають ще нижчий поріг втрати плинності. Ця характеристика відображається у маркуванні масла. Найбільш морозостійкими є ті, у яких в лівій частині маркування зазначений індекс 0W. Чим більше число в цьому індексі, тим гірша морозостійкість матеріалу. Наприклад, рідини класу 15W-40 чи 20W-50 погано підходять для морозної зими. Варто враховувати, що число в правій частині маркування не пов’язане із зимовими характеристиками масла.

В більшості б/у авто в зимовий період залите масло з індексами 5W-40 та 5W-30. Для нашого клімату його морозостійкості з головою. Однак, при температурах – 25ºC і нижче масла 5W працюють вже на межі своїх можливостей. Тому ефективними є так звані “нульовки” з індексами 0W.

Паливо


140923-gas-station-1-zauto

Зимою з бензином проблем немає. Згідно ДСТУ марки бензину А-95 та А-98 починають застигати при температурах -70ºC, а бензин стандарту Євро-6 орієнтовно при -100ºC. Тому українцям, які їздять на бензині переживати не варто.

А от з любителями дизелю не все так просто. Перші проблеми при мінусових температурах вже можуть розпочатися, якщо у бак залитий літній дизель. При низьких температурах дизпаливо втрачає плинність через кристалізацію вуглеводнів. Спочатку робиться каламутним, а потім перетворюється на желе. Тому варто використовувати спеціальне зимове дизпаливо, яке не втрачає своїх властивостей до мінус 20 ºC. Але у деяких місцях і цього може бути не достатньо. Тому при ще нижчих температурах потрібно використовувати арктичне дизпаливо. Правда не на усіх заправних станціях його можна знайти.

Антифриз


Температура замерзання антифризів може бути різною, залежно від марки, ступеня готовності (готовий склад або концентрат, що вимагає розведення), вмісту води та ін. Як правило, ця інформація вказується на каністрах з цими рідинами. Більшість складів розраховані на морози до мінус 30-40 °C, а спеціальні арктичні антифризи можуть бути рідкими при температурах до мінус 80 градусів. Наприклад, антифриз G11, як правило, замерзає при температурі від -30 до -50 градусів, а G12 і G12+ витримують холод до мінус 40. А от концентрати у вигляді етиленгліколю можуть підвести вже при зниженні температури до -15 °C.

Гальмівна рідина


Гальмівна рідина, залежно від класу, витримує морози до мінус 40-60 градусів. Однак на цей показник безпосередньо впливає її стан (вік). Наприклад, стара рідина накопичує вологу, через що її морозостійкість може помітно погіршитися. Також наявність вологи може призвести до корозії гальмівних з’єднань і шлангів з подальшим їх виведенням із ладу. Тому рекомендуємо замінювати гальмівну рідину раз у 3-5 років або на пробігу 80000-100000 км в залежності, що настане швидше.

Акумулятор


111122-akb-zauto

Якщо АКБ сильно розряджена, то електроліт може замерзнути навіть при мінус 10, і корпус розірве. При мінус 30-40 градусах навіть добре заряджені акумулятори не приймають заряд, а електроліт усередині починає замерзати, якщо заряд батареї не перевищує 70%. При -65 °C у лід перетворюється електроліт на повністю справній і зарядженій акумуляторній батареї.

Гідропідсилювач керма


Критична температура для рідини, яку використовують для гідропідсилювача керма – це мінус 40°C.

Висновки


З урахуванням кліматичних особливостей України водіям не слід хвилюватися за автомобільні рідини в зимовий період. Більшість з них спокійно витримують температуру до мінус 30 градусів, але за умови, що всі вони відповідної якості або замінювались нещодавно. Єдиний виняток це власники дизелів. Їм слід бути обережнішими з вибором палива адже не кожна заправка гарантує його якість.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: