211021-oilfilter-zauto

Серед автолюбителів існує важлива рекомендація при заміні масла в двигуні: не ставити масляний фільтр “всуху”, бо двигун відчуватиме масляне голодування і швидше вийде з ладу. Однак, чи дійсно це так.?!

Відповімо зразу, що ні. На сьогоднішній день немає технічних причин дотримуватися цієї традиції, і ось чому.

Перші масляні фільтри у формі металевого одноразового елемента з’явилися приблизно 50 років тому. І тоді автолюбителі взяли за правило заливати масло у фільтр перед установкою.

Резон у цьому був – моторні масла були більш тягучими, ніж зараз. І насоси прокачували масло через фільтр повільніше. Тому відразу після запуску двигун дійсно (недовго) відчував масляне голодування.

Однак, сьогодні лише у частини сучасних двигунів фільтр встановлений вертикально, роз’ємом вгору. У переважної більшості – під кутом або горизонтально. А значить, масло з наповненого фільтра при установці пролиється, забруднивши кузов та двигун.

Всередині залишиться приблизно половина об’єму. Різниці з порожнім фільтром – майже ніякої. А ще ж є двигуни, у яких металевий фільтр встановлений, як перевернутий стакан. Як туди масло наливати?

maslo2-zauto

Також збиває з пантелику піктограма на корпусі фільтра. Малюнок розуміють буквально – залий масло у фільтр. На ділі піктограма рекомендує змастити лише ущільнювальну гумку на корпусі. Це полегшить установку, а при наступній заміні – його зняття.

У жодній інструкції до фільтру ніколи не було рекомендацій щодо наповнення його маслом перед установкою. Немає таких рекомендацій і в інструкціях автовиробників – ні для тих машин, що випускалися 20-30 років тому, ні для найсучасніших.

Висновок

Як бачимо, сенсу в даній процедурі немає. Вона тільки затягує операцію і збільшує ризик розлити недешеве масло. Слідкуйте за інтервалом заміни, вибирайте якісне масло і тоді проблем не буде.

Джерело: zr.ru

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: