30072021-klimat-kontrol-1-zauto

Начитавшись автомобільних форумів ми часто прислухаємося до шкідливих порад обслуговування автомобільних кондиціонерів, які в подальшому значно скорочують термін їхньої служби. Отже, щоб кондиціонер в авто служив довше і холодив як новий, досить запам’ятати декілька речей.

  1. Мийка конденсатора кондиціонера своїми руками

У сучасних автомобілях конденсатор кондиціонера зазвичай встановлений перед радіатором охолодження двигуна. Між ними накопичується бруд, який погіршує теплообмін і, як наслідок, ефективність кондиціонера. Руки так і просяться змити бруд. Але робити це потрібно вкрай обережно.

У чому небезпека? Сильний струмінь води з шланга здатний погнути пластини конденсатора: в такому випадку перегрів загрожує не тільки водієві, але і двигуну. Завдання такого роду успішно вирішують професіонали, які займаються обслуговуванням автомобілів.

Якщо ж ви неодмінно хочете самостійно видалити забруднення, то слід спочатку зняти передній бампер і роз’єднати теплообмінники двигуна і кондиціонера.

  1. Бруд на трубках системи кондиціонування

У багатьох моделях трубки кондиціонера лежать на горизонтальних частинах лонжерона, де піддаються впливу бруду, води і дорожніх реагентів. Самі трубки регулярно змінюють температуру, а значить виникає ризик електрохімічної корозії.

У чому небезпека? Якщо алюмінієві трубки продірявилися внаслідок корозії, то і система кондиціонування розгерметизується, і доведеться витратитися на дорогий ремонт.

Уникнути проблеми просто: досить регулярно промивати вразливі ділянки трубок водою. Якщо сліди корозії вже видно, буде потрібна обробка ізолюючими препаратами типу Мовіля.

  1. Відкласти ремонт кондиціонера до весни

Коли в кінці літнього сезону кондиціонер починає явно барахлити або зовсім перестає включатися, деякі автовласники вирішують почекати з сервісним обслуговуванням до весни. Це поширена помилка власників машин, в яких компресор кондиціонера включається при приєднанні до постійно обертаючого шківа двигуна.

У чому небезпека? Якщо система кондиціонування розгерметизувалася, то компресор в такому конструктивному виконанні не включиться, але продовжить обертатися. Через деякий час виникне небезпека задирів в його поршневій частині. В результаті шків може заклинити, і ремінь приводу допоміжних агрегатів порветься. Це може привести до зупинки насоса системи охолодження. Крім того, частини ременя можуть потрапити в привід ГРМ і порушити його роботу, а це загрожує серйозною несправністю двигуна.

Як зрозуміти, який тип включення компресора реалізований у вашій машині? Якщо при включенні кондиціонера чути гучний металевий звук з-під капота, то вам пощастило: спрацювала електромагнітна муфта, тобто навіть з незаправленим кондиціонером автомобілю нічого не загрожує, в теорії. Але навіть в цьому випадку відкладати ремонт до теплих днів не варто, адже кондиціонер повинен працювати і в холодну пору року.

  1. Не включаємо кондиціонер взимку

Багато хто вважає, що кондиціонер взимку не потрібно включати. Це помилка. У чому небезпека? Кондиціонерне масло за довгий час бездіяльності взимку стікає вниз і не змащує гумові рухомі та нерухомі ущільнення. Вони висихають і гірше тримають тиск. Так що компресор кондиціонера потрібно регулярно включати. У період відлиги або на підземній парковці обов’язково включайте кондиціонер на кілька хвилин.

Джерело: zr.ru

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: