22012021-zapobizhnyk-zauto

В основі всіх помилок – розслаблена впевненість, що в теплу пору року акумулятору нічого не загрожує.

Помилка № 1. Включені пристрої


Найчастіше машину залишають на парковці з включеним головним освітленням: в яскравий день його легко не помітити. Результат – глибокий розряд батареї. Один епізод вона, може і переживе. Але якщо історія буде повторюватися, одного разу батарея «не оживе» навіть після зарядки. У посадженому акумуляторі швидко розвивається процес сульфатації пластин.

1-xenon-zauto

В першу чергу це відноситься до простих АКБ: вони, на відміну від AGM, бояться глибоких розрядів.

Буває, що всі споживачі вимкнені, а батарея все одно розряджається. Значить, є несправні компоненти (наприклад, склоочисники, завмирають на півдорозі до парковочного положення).

Терміново шукаємо винуватця витоку – беремо тестер і заміряємо струм споживання в стані парковки. Норма – кілька десятків міліампер. А ось якщо рахунок іде на сотні міліампер і вище, в наявності несправність.

Помилка №2. Знижена напруга зарядки


battery-zauto-1

Винні можуть бути і несправний генератор, і ремінь, що прослизає, і брудні контакти – варіантів багато. У будь-якому випадку, якщо батарея постійно залишається незарядженою, в ній прогресують процеси сульфатації – на електродах осідають кристали сульфату свинцю. Така АКБ прослужить недовго навіть в теплу пору року.

Помилка №3. Перезаряд батареї


Киплячий електроліт поступово випарується з будь-якої батареї – розкриються електроди, впаде ємність.

Помилка №4. Перевантаження мережі


Додаткове обладнання, кілька одночасно підключених до мультимедійки гаджетів вже підвищують навантаження на мережу.

26022021-diagnostic-zauto

Екзотичний спосіб згубити батарею – підключення до машини потужних пристроїв: мікрохвильовки, пилососа, чайника. З цією метою багато хто купує інвертор, який обіцяє видавати кіловатні потужності. Видати-то він видасть, але його вхідний струм при потужності, наприклад, 1500 Вт складе приблизно 130 А. У такому режимі батарея потримається хвилини півтори, не довше. Тому завжди заводите двигун, коли підключаєте потужний споживач.

Помилка №5. Звичайна батарея замість AGM


Багато сучасних автомобілів обладнані опцією «старт-стоп». Сама по собі вона нешкідлива, але вимагає АКБ з технологією AGM. Однак багато власників при заміні батареї воліють встановити звичайну – вона дешевша. Але проста батарея в такому режимі довго не протягне: постійні глибокі розряди їй не перенести.

ВАЖЛИВО


Напруга на клемах АКБ при працюючому моторі має бути приблизно 14,0 – 14,4 В. Якщо воно менша, то батарея ні в чому не винна: треба шукати несправність в генераторі або його електричних ланцюгах.

Напруга при вимкненому моторі при повністю зарядженій АКБ має становити 12,6 – 12,7 В. Якщо вийде 12,3 В або нижче, то батарея явно недозаряджена. Треба спробувати її зарядити і поспостерігати за подальшою поведінкою. Відновиться – ура, ні – в магазин за новою. Якщо ж напруга впала нижче 10,5 В, то це зовсім глибокий розряд, який здатна пережити далеко не кожна батарея.

В середньому сучасні свинцево-кислотні батареї служать 4-5 років. Іноді й довше – років 8-10, зазвичай на машинах з малими пробігами. Пік відмов доводиться, звичайно ж, на морозний час року – цьому сприяють і густе масло або, наприклад, безліч задіяних енергоспоживачів. А ось вихід з ладу влітку зазвичай спровокований власником машини.

Джерело: zr.ru

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: