26022021-diagnostic-zauto

Якщо ваш автомобіль оснащений бортовим комп’ютером, то ви можете зчитати коди помилок, щоб дізнатися, в чому причина некоректної роботи авто. У цьому випадку вам знадобиться розшифрувати код, що з’являється під час діагностики. Розшифрувати помилки на Renault Master і розібратися в причинах поломки не складно, і можна впоратися із завданням своїми силами. Для цього буде потрібно спеціальний сканер OBD2 і звичайний смартфон або ноутбук, підключений до діагностичного роз’єму.

Діагностика авто


Діагностика помилок на Renault допоможе обчислити основні проблеми в роботі автомобільних систем. Процедура виконується в кілька етапів:

  • В роз’єм для діагностики вставте адаптер.
  • Поверніть ключ у замку запалювання, заведіть авто.
  • Увімкніть Bluetooth на своєму мобільному пристрої та запустіть діагностичну програму.
  • Дочекайтеся синхронізації мобільного пристрою з адаптером – на екрані з’явиться інформація з параметрами двигуна.
  • Запустіть діагностику: отримані комбінації кодів помилок виводяться на екран.
26022021-OBD2-zauto
OBD2-роз’єм

Розшифровування коду


Список помилок Renault розглянуті для наступних моделей: Trafic, Master, Duster, Fluence, Kangoo, Laguna, Logan, Magnum, Megan, Premium, Sandero, Scenic, Clio Symbol.

Коди несправностей транспортного засобу складаються з п’яти символів. Перший – буква, а потім йдуть чотири цифри. Зверніть увагу, що буква, що позначає неполадки в роботі системи, завжди йде першою:

P (D) – означає, що проблема виникла з роботою двигуна або коробкою передач;

B – несправність елементів кузова. Тут мова йде про несправності подушок безпеки, електричних склопідйомників, регулювання сидінь, центрального замка автомобіля і т.д;

C – вихід з ладу ходової частини;

U – порушення роботи проводки або електронних модулів.

Другий знак відноситься не до поломки, а безпосередньо до транспортного засобу. Так, 0 є загальною цифрою для стандарту SAE, 1 або 2 – код автовиробника.

Третій знак (від 1 до 8) говорить про тип несправностей у паливній системі, системі запалення, системі холостого ходу, трансмісії і т.д:

1 і 2 – система подачі повітря і бензину.

3 – система запалювання.

4 – керуючий модуль і агрегати додаткового контролю.

5 – система холостого ходу двигуна.

6 – блок ECU.

7 – трансмісія.

8 – АКПП.

Четвертий і п’ятий знак номера – це порядковий номер помилки. Зверніть увагу: формат коду залежить від використовуваного для діагностики обладнання та версії програмного забезпечення.

Далі розглянемо поширені комбінації помилок.

Коди помилок


computer-diagnosticc-zauto

DF226 – збій в роботі автоматичної коробки передач. Дана помилка дослівно розшифровується як «несправність контуру вхідної заслінки», що свідчить про помилку внутрішнього тиску масла і зазвичай може проявлятися на авто з непрогрітою коробкою передач. Однак, причин поломки може бути декілька: в тому числі збої в роботі блоку управління коробкою передач; несправності мікропроцесорного модуля управління двигуном; вихід з ладу або поганий контакт, викликаний ушкодженням електролінії, датчика тиску масла в трансмісії; використання низькоякісної рідини або витратного матеріалу, що відпрацював свій ресурс експлуатації (визначити це можна по наявності осаду і відкладень в рідині); забивання масляних каналів продуктами зносу у вигляді металевої стружки; механічне пошкодження агрегату, яке призвело до зниження рівня масла і, відповідно, величини тиску; витік рідини через зношену пробку зливного отвору.

DF085 – несправність паливного насоса автомобіля, можливі причини проблеми: вихід з ладу самого агрегату; пошкодження електричного кола живлення і управління пристроєм, підключеного до насоса; поганий контакт агрегату з бортовою мережею, викликаний утворенням корозії або засміченням роз’єму; пошкодження кабелю або занадто високий/низький сигнал на лінії, обумовлений зносом ізоляційного шару; несправність реле або запобіжного пристрою, що відповідає за роботу насоса; засмічення сітки, що фільтрує.

DF1070 – загальний код, який вказує на проблеми в роботі системи кондиціонування. Причина несправності може полягати в неполадках, пов’язаних з компресорним пристроєм або одним з датчиків. Можливий витік фреону в результаті пошкодження магістралей.

B1080 – несправність в роботі однієї з подушок безпеки, пристрій може не розкритися при аварії. Поява цієї помилки супроводжується включенням відповідного індикатора на щитку приборів. Причини коду може бути багато: вихід з ладу одного з датчиків подушок безпеки; несправність проводки, пошкодження кабелю або від’єднання контактів; окислення роз’ємів в результаті впливу вологи; збої в роботі блоку управління системою Airbag.

DF053 – неполадки в роботі електронного блоку управління двигуном, що вказують на несправність конфігурації. Можлива програмна несправність, усунути яку дозволить перепрошивка модуля.

DF059 (P0301), DF060 (P0302), DF061 (P0303), DF062 (P0304) – комбінації помилок вказують на пропуски запалювання паливоповітряної суміші в 1-му, 2-му, 3-ому та 4-ому циліндрах силового агрегату, відповідно. Причини, які могли привести до появи цієї проблеми: низька якість самої суміші, викликане використанням дешевого пального; засмічення форсунок; поломка датчика тиску, забитий фільтр або несправний паливний насос; засмічення або утворення нагару на свічках запалювання; несправність в роботі високовольтних проводів, його пошкодження або критично високий опір на них; занадто низька або нерівномірна компресія, яка призводить до недостатнього стиснення; механічна проблема в роботі одного з циліндрів; зменшенням зазору між пристроєм і поршнем.

DF1020 – код вказує на потрапляння масла в паливо, основні причини проблеми: несправність поршневих кілець; пристрої стали менш щільно притискатися і мастильна речовина протікає через нещільності; пошкодження діафрагми паливного насосного пристрою; збої у функціонуванні окремих елементів системи запалювання; відсутність компресії в одному або декількох циліндрах силового агрегату.

DF980 – проблема з датчиком пропорційного збагачення.

DF162 – несправність в роботі системи вприску. Водію треба більш детально тестувати функціонування силового агрегату.

P0720 – несправність датчика швидкості автомобіля. Користувачеві треба тестувати всі пристрої, розташовані на колесах транспортного засобу, оскільки проблема може полягати в короткому замиканні всередині контролера АБС. Якщо причина полягає в обриві або пошкодженні електричного кола, то проводка підлягає заміні.

P0099 – система отримує переривчастий сигнал від датчика температури повітря на впуску.

Р1600 – некоректна робота електронного блоку управління.

Р0300 – довільний пропуск в системі запалювання.

DF026, DF027, DF028, DF028 – несправність електричного кола, підключеного до форсунки 1-го, 2-го, 3-го та 4-го циліндра, відповідно. Проблема може супроводжуватися пропусками запалювання паливоповітряної суміші.

DF602 – несправність електричного кола нагрівального пристрою кисневого датчика. Якщо проводка ціла, то потрібно міняти лямбда-зонд.

P0711 – збої в роботі коробки передач автомобіля, пов’язані з функціонуванням контролера температури масла в трансмісії. Показники, що надходять з пристрою, не відповідають нормованим параметрам.

Деякі з перерахованих поломок є доволі серйозними і без відповідних навичок усунути їх не вдасться.

У відеоролику показано процес тестування систем Рено із застосуванням мобільного пристрою, а також процедури видалення кодів з пам’яті блоку управління авто.

Висновки


Надіюсь дана інформація допоможе Вам при діагностиці автомобіля. Однак, зверніть увагу, що в статті наведені лиш декілька кодів помилок, а їх існує дуже багато. Більшість з них будуть незрозумілі для водіїв. В цьому випадку рекомендуємо відвідати спеціалізоване СТО, де кваліфіковані фахівці ідентифікують і усунуть проблему. Одним з них є автосервіс “Заліщики-Авто”, що займається професійною діагностикою автомобілів Renault Trafic і Master та їх аналогів, а також усуненням виявлених проблем.

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: