250224-battery-terminals.-zautojpg

А чи потрібно взагалі чистити клеми АКБ? Звісно так. Поганий контакт може призвести до проблемного запуску та перебоїв у роботі двигуна або електрообладнання автомобіля. Але як правильно почистити клеми акумулятора та не нашкодити батареї? Відповідь дамо згодом, але не менш важливим також є інформація від чого саме потрібно чистити клеми акумулятора.

А чистити їх потрібно від бруду само собою, але найважливіше від окислів. При окисленні клем акумулятора з часом погіршується контакт між полюсом АКБ та клемою. Тому, окрім неприємної картини, така корозія веде до серйозних проблем. Адже батарея почне швидше виходити з ладу. Виглядає це так: на клемах утворюється білий, блакитний або зеленого кольору наліт. Це окислення і називається корозією. Якщо проблему запустити, то доведеться викинути та купити нову АКБ для авто.

111122-akb-zauto

Причини появи окислів


  • Механічні пошкодження. Якщо корпус пошкоджений, то окрім окислення клем відбувається й окислення інших частин корпусу авто.
  • Погано чи неправильно закріплені клеми. Це призводять до іскріння, як наслідок – окислення металу.
  • Несправний генератор чи електромережа.
  • Акумулятор постійно тримають у надмірному заряді. У такому випадку електроліт перегріватиметься і випаровуватиметься сильніше, ніж зазвичай.
  • Забиті вентиляційні отвори акумулятора. Це призводить до того, що тиск у пристрої збільшується, а електроліт починає виходити через доступні отвори.
  • Тріщини між виведенням батареї та кришкою. Пари електроліту проникають через ці тріщини, осідають та окислюють метал.

Що може сказати колір окислення?


У ряді випадків походження окису визначають на око. Наприклад, при перезаряді корозія торкнеться переважно плюсової клеми, при недозаряді – мінусової. Але яку інформацію нам може надати колір?

03122021-AKB-zauto

Залежно від кольору нальоту виділяють наступне:

  • Наліт білого кольору найчастіше буває у пошкодженій батареї при витоку парів електроліту.
  • Темний, чорний наліт говорить про те, що контакти клем недостатньо щільно прилягають до провідників. Коли таке трапляється із-за недостатньо затягнутих контактів, бруду, та підвищеної вологості під капотом, може відбутися підгоряння.
  • Іржа плюс зелений наліт свідчить про окислення міді в клемі, коли в моторному відсіку занадто висока вологість.
  • Просто зелений наліт говорить нам про окислення контактів АКБ і провідника через різницю типів металів, які вступили у хімічну реакцію.

Як почистити клеми акумулятора?

Знімати окисли можна механічним шляхом – наждачним папером або просто зіскрібати ножом. Однак за такого методу чищення абразив від наждачного паперу може пошкодити м’який метал, за рахунок чого погіршиться з’єднання.

Тому для безпечного очищення клем можна скористатися іншим дуже дієвим методом – содовим розчином. Потрібно 2 столові ложки соди, які розводять у 200-300 мл води. Отриману суміш наносять на ганчірку чи зубну щітку та натирають клеми. За потреби можна вмочувати щітку в соду кілька разів. Після цього необхідно ретельно промити акумулятор холодною водою, щоб змити залишки соди.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: