111122-akb-zauto

Автомобільний акумулятор може розрядитися у найнесподіваніший момент і найчастіше саме взимку. Чому так відбувається і що робити щоб цього не допустити? Спробуємо дати відповіді у цій статті.

Всім відомо, що масло в сильний мороз ускладнює запуск двигуна, і витрати енергії збільшуються. Але скажете, що ж генератор для того й потрібний, щоб поповнити ці втрати. Так воно і є. Однак, влітку це відбувається швидко, а ось узимку ні. І цьому є просте пояснення – внутрішній опір АКБ на морозі сильно зростає, тому генератор не здатний швидко зарядити батарею.

problem-engine-zauto

При низькій температурі навколишнього середовища акумулятор не приймає заряду. Підзарядити батарею можна тільки після попереднього прогрівання в теплому приміщенні. Допустимий температурний діапазон для заряду батареї від мінус 15 до плюс 40 °С. Якщо підзарядка відбувається в мороз, напруга має бути вищою, щоб АКБ швидше прогрілася. Розмір компенсації має становити 0,03 В/градус. Однак не можна встановлювати напругу заряду вище максимальних значень – батарея може вийти з ладу.

Як заряджати?


03122021-AKB-zauto

Варіант 1. Як було сказано, допустимий температурний діапазон для заряду батареї становить (-15, +40 °С). Але навіть на 30-градусному морозі батарея хоч трохи, але прийматиме заряд. І якщо час нас не підганяє, можна підключити батарею до зарядного пристрою і терпляче чекати. Звичайно струм заряду буде сильно зниженим аналогічно збільшиться час заряду. Але якщо інших варіантів немає, доведеться змиритися.

Варіант 2. Якщо є можливість, то батарею слід принести до приміщення та розмістити у кюветі із теплою водою і почекати, доки АКБ прогріється не лише зовні, а й зсередини. Тоді акумулятор заряджатиметься набагато швидше, ніж у першому випадку.

Варіант 3. Підійде для тих, хто їде на велику відстань. Тоді батарею можна не знімати з автомобіля. Двигун запускаємо будь-яким способом (прикурюванням, від пускозарядних пристроїв або від компактного бустера) і рушаємо в дорогу. У дорозі батарея зігріється від двигуна, а тому її здатність приймати зарядний струм покращиться.

Поради


10122021-engine-repair-zauto

Взимку моторний відсік бажано утеплювати. Температура під капотом підвищується, а тому батарея охоче прийматиме заряд. Якщо АКБ розташована у багажнику, іноді опускайте спинку заднього сидіння, щоб температура хоча б частково вирівнювалася.

З обережністю використовуйте термочохли, які добре захищають від перегріву АКБ влітку. А от в холодну пору року вони можуть тільки нашкодити, тому що заважають прогріву батареї від двигуна.

І на кінець запам’ятайте. Сильні морози сприяють застиганню електроліту. А заряджати акумулятор навіть з частково змерзлим електролітом неефективно, адже в цьому випадку ємність акумулятора буде меншою за номінальну. Якщо не вдалося обслужити АКБ до настання сильних морозів, то краще зробити це в теплому місці. Наприклад, в опалюваному гаражі. Якщо такої можливості немає, то батарею слід хоча б потримати кілька годин у теплі, а потім почати заряджати.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: