22052020-cvt-korobka-zauto

Даний варіатор вважається одним з найнадійніших, але і він, на жаль, має слабкі місця.

Виробництво варіатора Jatco JF011 почали в 2005 році. До 2014-го його встановлювали на безліч моделей різних марок. І, мабуть, це наймасовіший варіатор на нашому ринку. Він зустрічається на багатьох японських автомобілях – Nissan Qashqai, Tеana і X-Trail, Mitsubishi Lancer, Galant, ASX і Outlander, Suzuki Kizashi; європейських – Renault Koleos, Citroen C-Crosser і Peugeot 4007 і навіть на американських – Jeep Compass і Dodge Caliber.

Основна причина поломок – перегрів!

Перегріти варіатор легше на автомобілях, де не передбачено охолодження робочої рідини. Наприклад, радіатори не ставили на деякі моделі Mitsubishi, хоча після зростання рекламацій схему з охолодженням повернули.

temperature-kpp

Але існують і інші причини перегріву:

  • Якщо радіатор заліплений брудом, то варіатор ефективно не охолоджується.
  • Варіатор перегрівається при тривалому буксуванні, коли навантаження велике, а охолодження потоком повітря немає. У такому режимі передавальне відношення у варіаторі максимальне, і ремінь, згинаючись по малому радіусу на ведучих конусах, працює з великою напругою, проскользуванням і зносом.
  • Їзда на максимальних швидкостях змушує варіатор передавати всю потужність двигуна через ремінь, зігнутий по малому радіусу – тепер уже на ведених конусах. Цей режим збільшує знос і призводить до перегріву.

Варіатор JF011, який часто перегрівається, може проявити ознаки зносу ременя у вигляді ривків і посмикувань вже до 30 000 км пробігу.

Ознаки несправностей

Шум і скрегіт


Причина – знос підшипників, на яких обертаються конуси. І, що ще гірше – знос посадочних місць цих підшипників. Низькоякісні підшипники – виробничий дефект. Іноді його вдається усунути по гарантії. Якщо гарантія закінчилася, то врятує лише повна дефектовка агрегату.

Довго тягнути з ремонтом не варто: продукти зносу розносяться по всьому варіатору і пошкоджують всі його компоненти.

Виникає після пробігу від 20 000 км

Ривки при розгоні


Вони говорять про нестабільність керуючого тиску. За регулювання тиску, створюваного гідронасосом, відповідає редукційний клапан. Металева стружка викликає його підвисання, тиск робочої рідини стає нестабільним. Сам клапан дешевий, але щоб його поміняти потрібно повністю розібрати коробку.

Виникає після пробігу 60 000 км (при агресивному стилі їзди і якщо не міняти вчасно масло).

Перехід в аварійний режим


computer-diagnosticc-zauto

При виявленні значних недоліків блок управління переводить варіатор в аварійний режим. Якщо після перезапуску двигуна автомобіль може їхати, то причина, швидше за все, в несправності керуючої електроніки.

Виникає після пробігу 40 000 км

Автомобіль заводиться, але не їде


Ситуація, коли варіатор різко перестає передавати крутний момент: двигун реве, а машина не їде. Найбільш ймовірна причина – обрив сталевого ременя. Тут потрібно викликати евакуатор.

Виникає після пробігу 80 000 км

Ривки на всіх режимах


Знос підшипників і проблеми з редукційним клапаном поступово виводять з ладу ремінь і конуси – найдорожчі і важливі елементи варіатора. Прослизання ременя, що викликане задирами на робочих поверхнях, проявляється сіпанням на всіх режимах руху. Ремонт варіатора в такому випадку полягає в заміні конусів і ременя. Іноді вдається відшліфувати конуси, але ремінь в будь-якому випадку доведеться замінити.

Виникає після пробігу 40 000 км

Висновки


Хоча варіатор Jatco JF011 і вважається одним із найнадійніших, однак має певні недоліки. Водночас ці несправності в більшості випадків можна оминути. Головне – не перевантажувати варіатор, міняти робочу рідину кожні 45 000 км і звертатися до фахівців при перших ознаках несправності. Ремонт варіатора – операція недешева.

Джерело: zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: