osnovni_nespravnosti_stattia

Трансмісія – складний механізм, що складається з безлічі компонентів. Як же дізнатися про несправності?

Механічні несправності відрізняються від проблем в електриці, і часто по незвичайним звукам можна зрозуміти, що щось працює не так, як повинно. Трансмісія виконує багато роботи, і з часом, неминуче виникнення деяких проблем. Ремонт КПП може обійтися досить дорого, тому варто звертати увагу на все, що здається підозрілим.

Якщо Ви помітили несправність, або просто хочете дізнатися про можливі проблеми з трансмісією, то в цій статті Ви знайдете інформацію про найбільш поширені ознаки несправностей коробок передач.

Не включається передача

Незважаючи на просту конструкцію, з механічною коробкою передач можуть виникнути проблеми. Однією з несправностей, з якою Ви можете зіткнутися – передача не включається при натисканні на педаль зчеплення і переміщенні важеля перемикання.

Це може статися при спробі включити першу передачу після зупинки або при перемиканні суміжних передач. Зазвичай причиною такої проблеми може стати низький рівень трансмісійної рідини, невірний вибір в’язкості мастила, необхідність регулювання тросового приводу механізму перемикання передач або приводу вимикання зчеплення.

Шум на нейтральній передачі

Природно, що якщо Ви чуєте дивні звуки при перемиканні передач, то з трансмісією щось не так. Але що якщо Ви чуєте дивні звуки, коли машина стоїть на нейтральній передачі?

Часто цю несправність можна вирішити просто і недорого, як і багато незначних проблеми з коробкою – замінити трансмісійну рідина. Потрібно пам’ятати, що, як і з моторним маслом, для різних автомобілів потрібна різна трансмісійна рідина, інформацію про яку можна знайти в документі експлуатації.

У свою чергу, занадто сильний шум, який чути на нейтральній передачі, може свідчити про більш серйозну проблему, такий як механічний знос, що вимагає заміни деталей. В даному випадку, швидше за все, винна зношена проміжна шестерня заднього ходу або зношені підшипники, а також зношені зуби шестерні.

Скрегіт або тряскіт

Як ми говорили раніше, несправність механічної КПП найчастіше можна визначити по скреготливим звукам при перемиканні передач. Якщо при повністю вичавленому зчепленні і перемиканні передач, Ви чуєте скрегіт, то, можливо, пора міняти або регулювати зчеплення. Або просто зносився або пошкоджений один з синхронізаторів. Скрегіт при перемиканні передач може бути викликаний різними факторами.

При наявності проблем АКПП, Ви можете відчути, як машину кидає при перемиканні, на відміну від звичайного плавного і практично непомітного переходу на іншу передачу, або можете почути різкий неприємний звук при перемиканні. Ці ознаки говорять про те, що коробці потрібно приділити увагу. Якщо пропала плавність при перемиканні, потрібно звернутися до механіка для обслуговування або ремонту автоматичної коробки.

Сигнальна лампа “Перевірити двигун”

Загорілася лампа “Перевірте двигун (Check Engine)” може виявитися попередженням, що в коробці є деякі проблеми. Лампа “Перевірте двигун” може свідчити про безліч проблем, які не пов’язані з трансмісією, але не варто залишати без уваги це попередження. У нових автомобілях по всьому двигуну встановлені датчики, що виявляють порушення його нормальної роботи і повідомляють комп’ютеру про несправності. Що стосується трансмісії, ці датчики можуть визначити вібрації і проблеми на ранній стадії, які Ви можете не помітити. Якщо хочете перевірити, чи свідчить зажевріли лампа “Перевірте двигун” про несправності трансмісії, Ви можете придбати інструмент для діагностики, який підключається до панелі з боку водія. Пристрій діагностики відображає код, відповідний несправності певного компонента. Якщо відображений код свідчить про проблему КПП, прийшов час звернутися до механіка.

Прихоплювання муфти зчеплення

Це ще одна проблема, яку мають власники автомобілів з механічною коробкою передач. У разі прихоплювання муфти зчеплення, диск зчеплення не від’єднується від маховика при натисканні на педаль зчеплення.

При натисканні на педаль зчеплення, воно не вимикається, тому передачі не перемикаються. Про наявність проблеми свідчить скреготливий звук, який водій чує кожного разу при спробі перемкнути передачу.

На щастя, така проблема зазвичай не дуже серйозна, а ремонт обійдеться не так дорого, як усунення інших несправностей трансмісії. Найчастіше, причиною виявляється слабка педаль зчеплення. При занадто великому вільному ході, трос або тяга між педаллю і диском зчеплення не може від’єднати диск зчеплення від маховика (або корзини зчеплення).

Запах гару

Якщо відчули, що трансмісійна рідина пахне гаром, то це явно свідчить про проблему. Запах гару може вказувати на перегрів трансмісії. Трансмісійна рідина не тільки змащує численні рухливі деталі коробки, але і охолоджує їх.

У деяких автомобілях навіть встановлюється спеціальний невеликий радіатор (маслоохолоджувач), який відводить тепло від коробки.

Запах гару може відчуватися в результаті низького рівня або забруднення трансмісійної рідини, що свідчить про наявність протікання або необхідності заміни масла.

Витік рідини

Протікання трансмісійної рідини – напевно, один з найбільш очевидних сигналів, що потрібно приділити увагу КПП. Рідина автоматичної коробки передач настільки важлива для перемикання передач, що навіть невелике протікання може привести до серйозних проблем. Якщо коробка справна, трансмісійна рідина для автоматичних КПП повинна бути яскраво-червоного кольору, прозорою і мати солодкуватий запах. При перевірці трансмісійної рідини АКПП, переконайтеся, що вона не потемніла і не має запах гару. В іншому випадку, потрібно звернутися до механіка для заміни рідини. На відміну від моторного масла, трансмісійна рідина не повинна витрачатися згодом, тому, якщо Ви помітили, що рівень рідини впав, без сумніву, вона протікає.

Якщо у Вас механічна коробка, то для перевірки рівня рідини недостатньо просто відкрити капот і дістати щуп. В МКПП рівень масла перевіряється безпосередньо в самій коробці, зазвичай через заливний отвір. Якщо вважаєте, що коробка протікає, зверніться до механіка, щоб він виявив і усунув проблему.

Виючий звук

Досить важко точно сказати, які звуки видає несправна трансмісія, але Ви зрозумієте, що з коробкою явно щось не в порядку, якщо почуєте дивні звуки. Всі автомобілі мають свої конструктивні особливості, тому звуки, що видаються коробкою, також відрізняються, але, якщо у Вас АКПП, то при несправності Ви, швидше за все, почуєте виючий звук.

Несправна МКПП зазвичай видає більш різкі механічні звуки. Якщо при перемиканні передач Ви чуєте брязкіт, то Вам дійсно потрібно звернутися до професіонала. Брязкітливий звук не завжди свідчить про несправну трансмісії. Винуватцем може бути ШРУС або навіть диференціал.

Відсутність відгуку

Якщо у Вас автомобіль з МКПП, і Ви помітили, що після перемикання передачі обороти підвищуються, але машина не розвиває швидкість, то, в цьому випадку, виною може бути зношене зчеплення або більш серйозна проблема трансмісії.

У автоматичних коробок також може виникнути проблема відсутності відгуку, але зазвичай це буває при виборі положення селектора “Park” або “Drive”. Коробка повинна швидко переходити в будь-який з цих режимів, але якщо вона “замислюється”, то, швидше за все, це пов’язано з несправністю.

У разі виявлення одного з перерахованих ознак несправності варто відразу звернутися у сервіс і усунути поломку, так як подальша експлуатація несправного транспортного засобу може принести більшої шкоди вашому бюджету, ніж своєчасний ремонт.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: