030524-battery-zauto

Заміна акумулятора, яка раніше вважалася простою процедурою для більшості автолюбителів, тепер стала більш складною через розвиток технологій та зростання кількості електроніки в сучасних автомобілях. Зняття або заміна батареї може призвести до появи помилок у блоках управління, усунути які дозволяє правильна адаптація. Тому перед заміною акумулятора варто ретельно розібратися в ситуації та врахувати всі можливі наслідки.

Останнім часом все більше автомобілів вимагають реєстрації (адаптації) акумуляторної батареї в бортовій мережі. Зазвичай реєстрація (адаптація) акумуляторної батареї в бортовій мережі стосується таких марок як BMW, AUDI, Mercedes, Renault, Mazda, преміальні моделі VAG та багато інших. У власників автомобілів виникає резонне питання: чи обов’язково це робити? Відразу відповімо – так ця процедура обов’язкова. І ось чому.

111121-batery-zauto

Заряджання акумулятора на сучасних автомобілях контролюється комп’ютером і залежить від кількості включених споживачів. Процедура реєстрації акумулятора, також відома як “прописка” або адаптація, важлива для забезпечення правильної роботи електронних систем автомобіля.

Ось деякі ключові моменти:

  • Під час реєстрації акумулятора комп’ютер надає сигнал обладнанню щодо зміни струму та напруги заряду для нового акумулятора. Це дозволяє системам правильно взаємодіяти з новим джерелом живлення.
  • Якщо акумулятор не прописати, існує велика ймовірність перезаряду або недозаряду. Це може призвести до швидкого виходу з ладу нового акумулятора та здивування власника, чому новий акумулятор не працює належним чином, в той час як старий продовжує працювати. Наприклад, як стверджують фахівці BMW, якщо не зареєструвати акумулятор, комп’ютер може зменшити активність деяких елементів живлення або зовсім відключити деякі споживачі енергії. Часто буває, що комп’ютер взагалі відкидає акумулятор, особливо якщо стояла EFB і AGM батарея, а ви намагаєтеся заощадити і поставити просту кальцієву.
  • Навіть якщо ви поставили такий самий акумулятор, як і стояв у вас раніше, то обов’язково про це треба повідомити ваш автомобіль. Інакше, якщо не вникати в технічні подробиці, ваш новий АКБ буде заряджатися, як старий і зношений, що знову ж таки веде до передчасного виходу з ладу даної запчастини.

Як адаптувати?


26022021-diagnostic-zauto

Для кожної моделі автомобіля є свій підхід і програма (іноді і декілька), яка при підключенні через порт змінює налаштування у електрообладнанні. Наприклад, на Renault Arkana процедуру потрібно виконувати після кожного зняття батареї. Через відсутність живлення скидаються налаштування електропідсилювача керування, а для його адаптації достатньо здійснити повний оборот керма в обидві сторони.

На німецьких автомобілях адаптація, як правило, потрібна лише після заміни акумулятора на новий. Натомість прописати нову батарею в блоці керування набагато складніше – буде потрібно просунуте діагностичне обладнання. Не всі автомобілісти володіють необхідними приладами і навичками управління з ними, тому нехтують процедурою. Наполегливо рекомендуємо так не робити.

Чи на всіх авто потрібна адаптація?


Ні, не на всіх. Зазвичай це стосується автомобілів преміум класу та тих, які випущені в останні роки. Проте, щоб дізнатися точно, чи потрібна адаптація акумулятора у вашому автомобілі, рекомендую переглянути посібник з експлуатації (якщо він є). У цьому документі зазвичай є розділ, де надано інформацію про бортову електроніку, а також алгоритм дій при знятті та встановленні батареї.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: