Charging car battery with a car battery charger

В статтях нашого блогу приділено багато уваги акумуляторам і нюансам їхньої роботи. В деяких із них ми зазначали, що взимку більшість акумуляторів втрачає свій ресурс через значні похолодання. Проте високі температури також можуть завдати шкоди, не менше, ніж холод. Основні проблеми, які можуть виникнути з АКБ при високих температурах наступні:

  • підвищене випаровування електроліту;
  • підвищений саморозряд;
  • окислення клем
  • прискорене старіння.

Розглянемо це детальніше.

Випаровування електроліту


В акумуляторних батареях на жарі відбувається випаровування електроліту. Вода частково википає, зростає концентрація сірчаної кислоти, пластини оголюються, ємність батареї падає. Кислота вже не може перебувати в рідкому стані, тому частина її осідає в кристалах на пластинах. Такий процес називається сульфатацією. Він активізується із зростанням температури під капотом. Під час руху все не так страшно, АКБ охолоджується потоком повітря, а от у місті в літніх пробках спека створює проблему.

Окислення клем


250224-battery-terminals.-zautojpg

Ця проблема прямо зв’язана з попередньою. При випаровуванні вода захоплювала за собою пари кислоти, внаслідок чого клеми окислювалися – покривалися білим або зеленим нальотом. При спробі запуску такі клеми миттєво розігрівалася, погіршуючи з’єднання, а з часом АКБ навіть переставав заряджатися. Результат – ви довгий час експлуатуєте майже розряджений акумулятор. А це не додає йому живучості.

Саморозряд


У будь-якому подібному пристрої постійно є струми саморозряду. Це означає, що навіть без використання акумулятор поступово розряджається. У мороз струми саморозряду, як не дивно, мінімальні, а от у спеку вони досягають максимуму. Якщо автомобіль довгий час стоїть на сонці, то під капотом починає підвищуватися температура. Струми саморозряду, збільшені через спеку, іноді можуть повністю розряджати акумулятор. Така ситуація є найнебезпечнішою.

Як уникнути таких проблеми?


Захиститися від жари та холоду майже не можливо, але їх вплив можна мінімізувати. Це зберігати автоомобіль у гаражі, влітку старатися ставити у холод, і не забувати хоч іноді заглядати на клеми.

Також хорошим захистом є термочехол для АКБ. Взимку, вони не гріють батарею (хоча є і такі моделі), а дають змогу акумулятору довше зберігати тепло, полегшуючи пуски при частих, недовгих поїздках. Влітку навпаки, захищають АКБ від перегріву.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: