260524-oil-zauto

Коли міняти моторне масло? Це важливе питання для правильного обслуговування автомобіля. Здавалося б, чого тут вираховувати і вигадувати – відкриваємо інструкцію з експлуатації, де чорним по білому прописаний міжсервісний пробіг для вашого автомобіля. Але там буде і приписка – залежно від умов роботи інтервал між ТО рекомендується скоротити. На скільки? І які це умови роботи? Відповідь залежить від кількох факторів. Розглянемо це детальніше.

При розробці двигуна внутрішнього згоряння фахівцями спочатку розраховуються різні режими його експлуатації. Це і холостий хід, і рух з повним навантаженням, а також різкі старти з місця та довга їзда на середніх обертах. Загалом абсолютно всі режими руху, з якими в процесі життя може зіткнутися автомобіль. Крім того, враховуються навіть характеристики та в’язкісні властивості моторного масла, на якому він працюватиме.

Тому інженерами розраховується середньостатистичний пробіг від однієї заміни масла до іншої. Сьогодні це, як правило, 15 000 км. Ця цифра передбачає заміський рух до 70-80% та решта 20-30% – містом. Якщо ж машина експлуатується у великому місті, то інтервал між ТО фахівці рекомендують скоротити приблизно до 10 000-12 000 км. Чому? Та тому, що міський трафік для двигуна вважається надмірно навантаженим. А тепер дізнаємося, як пробки впливають на силовий агрегат та його змащення.

Motor oil pouring, Pouring oil lubricant motor car from bottle

Якщо двигун повністю справний, а масло в ньому ще досить свіже, то в пробках нічого страшного з ним не станеться. Багато хто думає, що через недостатній тиск масла воно не в повній мірі доставляється до деталей, що труться, і двигун починає відчувати масляне голодування, що призводить до задир циліндрів і вкладишів. Це не зовсім так. Мотористи заздалегідь розрахували роботу двигуна на холостих, визначивши необхідний тиск масла. Повторимося, якщо охолоджувальна і мастильна системи двигуна працюють нормально, а масло свіже, то пробки йому не страшні. Це стосується переважно дизелів.

У сучасних бензинових двигунах від тривалих пробок можуть обростати нагаром електроди свічок запалювання, що призводить до виходу їх з ладу. Причому страждають не тільки свічки, а й котушки запалювання. До речі, масло страждає і при тривалій роботі двигуна на холостих. Тому за 15 000 км рідке мастило практично повністю перетворюється на марну субстанцію, нездатну захистити мотор та його деталі від тертя та перегріву. Виходить, що по пробігу машина проїхала положенні їй за паспортом кілометри, а судячи з мотогодин, двигун напрацював у півтора-два рази більше.

Що ж таке мотогодини?


Тут все просто. Заміна масла відбувається після певної кількості годин (мотогодин) роботи, тобто це певний інтервал часу протягом якого працював ваш двигун. До речі на багатьох сучасних автомобілях, є спеціальний лічильник в бортовому комп’ютері, який їх рахує. Після певної кількості мотогодин роботи засвічується індикатор, вказуючи, що настав час для обслуговування. Після заміни масла лічильник обнуляється, і ви можете спокійно продовжувати їзду до наступного ТО. Це зручний спосіб слідкувати за станом двигуна та вчасно проводити обслуговування.

260524-oil-1-zauto

Наступна важлива інформація – як визначити ресурс масла у мотогодинах?

На сьогодні існує три типи масел.

  • Мінералка. Її ресурс складає не більше 150 мотогодин.
  • Напівсинтетика – не більше 250.
  • Синтетика. В цьому випадку відповісти трішки важче. Загалом ресурс коливається від 250 до 350 мотогодин. Як ви вже напевно догадалися – це все залежить від якості масла, кількості присадок, певних допусків, виробника і т.д. В середньому вважають, що синтетика ходить біля 300 мотогодин.

Як розрахувати мотогодини самому?


Якщо ви задаєте собі таке питання, це означає, що у вашому автомобілі немає вбудованого лічильника мотогодин. Однак визначити ресурс масла все ж хочеться. Давайте розглянемо популярний спосіб розрахунку.

Робиться дуже легко і просто, можна навіть скласти невелику формулу:

P = S * M

де P – пробіг, S – середня швидкість автомобіля з бортового комп’ютера, M – мотогодини.

Припустимо, ви проїхали 1000 км на середній швидкості 60 км/год. Згідно формули вище ваш двигун напрацював приблизно 17 мотогодин. Другий приклад, в якому ви експлуатуєте автомобіль в основному у місті. Середня швидкість нехай складе 26,3 км/год. Синтетика в середньому розрахована на 300 мотогодин. Тоді ваш пробіг складе – 7890 км, але ніяк не 15000. Навіть якщо врахувати масло з 350 мотогодинами, то пробіг складатиме – 9205 км. Ось сому деякі автосервіси рекомендують замінювати масло на 8-9 тис. км. Однак жителі великих міст, в пробках можуть стояти по кілька годин, і показник середньої швидкості може бути ще меншим – 15-20 км/год., тоді згідно формули пробіг складатиме приблизно – 5000 км.

Висновки


Для водіїв, які переважно експлуатують автомобілі за містом на великих відстанях, рекомендований інтервал заміни моторного масла практично не змінюється і становить від 10 000 до 15 000 кілометрів. Однак, якщо ви використовуєте свій автомобіль в міських умовах, часто стоїте в пробках, то розгляньте скорочення інтервалу до 7 000-8 000 кілометрів, а то й менше.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: