280324-power-steering-zauto-2

Сьогодні гідропідсилювач керма (далі просто ГУР) поступово витісняється електричним аналогом. Ми вже розглядали, яка різниця між ними в статті “Гідро- чи електропідсилювач керма?”. Тепер давайте зосередимося на обслуговуванні. На жаль, багато водіїв вважають, що рідину в гідропідсилювачі керма не потрібно замінювати, і її вистачає на весь термін служби автомобіля. Проте це не зовсім вірно.

А щоб відповісти на питання необхідності заміни рідини потрібно просто відкрити бачок ГУРа і подивитися на склад, на який перетворилася ця рідина після певного пробігу. Вона має бути рожевого кольору, а якщо ми бачимо якусь темно-коричневу чи чорну жижу, це прямий признак для заміни. Для кращого ефекту можна витягнути і оглянути пластиковий фільтр з бачка, який також може сказати багато чого про стан рідини – на ньому буде присутній осад і бруд. Він легко дістається без будь-якого інструменту.

Стан рідини після пробігу 141 тис. км
Стан рідини після пробігу 141 тис. км

ATF, яку заливають у ГУР, не гігроскопічна, на відміну від гальмівної рідини, тому згодом втрачає свої властивості, засмічується продуктами зносу, а також впитує вологу змушуючи гідропідсилювач керма працювати на знос. Це шкодить гідросистемі, особливо фільтру в бачку – він забивається, йде навантаження, і як наслідок зламаний насос ГУР. Конденсат в маслі підвищує в’язкість взимку, і воно не може нормально циркулювати, йде навантаження на вузол та ущільнювачі, система може розгерметизуватися, можуть появитися підтікання, з’являється гул. У спеку рідина з конденсатом не створює потрібного тиску. Кермо стає тугим, провертається ривками.

Так що висловлювання “на весь термін служби автомобіля” не варто сприймати буквально – це не більше ніж черговий маркетинговий міф. З плином часу навіть металеві вузли та агрегати транспортного засобу зношуються, а технічні рідини в автомобілі старіють набагато швидше.

Який регламент заміни?


Насправді, більшість автовиробників рекомендують замінювати робочу рідину в гідропідсилювачі керма. Інструкції щодо регулярності заміни зазвичай вказані в документації до автомобіля. Важливо слідкувати за цими рекомендаціями, щоб забезпечити надійну роботу даного вузла.

Однак, якщо документація відсутня або виробник стверджує, що рідини вистачає на весь термін служби, ось декілька рекомендацій:

  1. Планову заміну проводити раз на 2-3 роки або раз на 80 000-100 000 км в залежності від того, що настане швидше.
  2. Термінову або екстрену заміну проводять, якщо вийшов з ладу насос або інший елемент гідросистеми.
  3. Якщо взимку ви завели автомобіль і почули гул, який зник після прогрівання, це може бути ознакою проблеми з перевантаженням насоса гідропідсилювача керма. Така ситуація може скоротити термін служби насоса, і це прямий сигнал для заміни робочої рідини.
  4. Підвищений шум. З’являється при нестачі рідини і попаданні в систему повітря – необхідно доливання або заміна рідини.
  5. Збільшення зусилля при повороті рульового колеса. Свідчить про засмічення системи – потрібна заміна фільтруючих елементів і рідини.
  6. Поява масляних патьоків свідчить про порушення герметичності в місцях кріплення трубопроводів або пошкодженні самих трубопроводів.

І запам’ятайте, щоб в майбутньому ремонт гідропідсилювача керма в автосервісі не відібрав у вас багато грошей, не полінуйтеся і час від часу перевіряйте цей вузол, вчасно оновлюйте рідину, тим більше, що рідини в систему йде не багато (1-2 л в залежності від моделі авто). Тай процедура заміни в більшості автосервісів доступна і недорога.

Якщо у вас виникають труднощі з вибором і самостійною заміною рідини ГУР, то звертайтеся до фахівців нашого автосервісу “Заліщики-Авто”, які нададуть допомогу у вирішенні цієї проблеми.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: