060424-gearbox-zauto

Багато водіїв зберегли звичку переключати передачу в нейтральне положення під час зупинок, навичка, яка прийшла з часів використання механічних коробок передач, але тоді це було виправдано з технічних причин.

З поширенням автоматичних коробок передач з’явився міф, що для збільшення терміну служби АКПП на світлофорі варто перемикати її в положення “N” або “P”. Пізніше дивані експерти на інтернет-форумах почали розширювати цю ідею, пристосовуючи під неї різні теорії.

Наприклад, поширена думка, що перемикання селектора в нейтральне положення може продовжити життя акумулятора. Вважається, що коли вимкнено режим “D”, зникає потреба тримати педаль гальма, тому стоп-сигнали не світяться, і таким чином зберігається заряд акумулятора.

240324-battery-zauto

До речі, серед водіїв, які керують автомобілем з механічною коробкою передач, також є ті, хто любить тримати педаль зчеплення натиснутою на світлофорі. Така звичка може призвести до швидкого зносу та необхідності заміни віджимного підшипника. Цю аналогію також часто використовують для обґрунтування необхідності захисту АКПП від постійної роботи під навантаженням.

Але що буде з АКПП насправді?


Часті перемикання в нейтраль призводять до постійного включення та вимикання пакетів фрикціонів і, як наслідок, до прискореного їхнього зносу. В результаті, більше частинок зносу потрапляє у трансмісійну рідину, що може призвести до швидшого засмічення фільтра. Так що подібна звичка може вимагати більш частої заміни масла в коробці (приблизно кожні 40-50 тисяч кілометрів, замість 60-90 тис. км).

Motor oil pouring, Pouring oil lubricant motor car from bottle

Також невірне використання автоматичної коробки передач може мати негативний вплив на двигун. Наприклад, коли автомобіль на холостому ходу і коробка передач переведена в режим “D”, двигун працює при 900 об/хв, тоді як у нейтральному режимі – близько 700 об/хв. Ця різниця в обертах при старті з місця може змусити двигун працювати під більшим навантаженням. Це стосується не тільки класичних АКПП, а також і роботизованих коробок передач.

Коли потрібно переключати в режим “N”?


Вимкнення режиму “D” буде раціональним тоді, коли зупинка може тривати більше 2-3 хвилин. Якщо АКПП справна, не перегрівається, то при короткострокових зупинках до 2-3 хвилин краще залишатися в режимі “D”. Коробка прослужить довше. А от на скільки – все залежить від стану коробки. Сюди входять такі важливі фактори як вчасна заміна рідини (масла) та слідкуванням за її рівнем, стилем водіння, пробігу.

Також режим “N” призначений для буксирування авто із заглушеним двигуном. У будь-яких інших ситуаціях перемикати селектор коробки у нейтраль не бажано.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: