korobka-2019-zauto

Вся справа в недосконалості двигунів внутрішнього згоряння.

Двигун працює в досить вузькому діапазоні 650-6500 об/хв. Щоб відповідати сучасним екологічним вимогам, робочий діапазон у бензинового мотора повинен бути порядку 2000-3500 об/хв. Завдання підігнати вузький діапазон оборотів двигуна і величезний діапазон швидкостей машини якраз і виконує коробка передач.

Скільки передач достатньо?


Вантажівкам з малооборотними дизелями і реальним динамічним діапазоном від 1000 до 2000 об/хв потрібно більше ступенів в коробці, ніж легковику. Тому у таких машин кількість передач починається з 12 і може досягати 24.

Легкові автомобілі з ручними коробками відмінно обходяться п’ятьма-шістьма передачами. Це оптимальна кількість, якими водієві буде зручно користуватися.

А ось число передач в автоматах виробники намагаються збільшити, доводячи їх до восьми, дев’яти, а то і десяти. Хоча на ділі легковій машині з автоматом теж досить шести ступенів. Чималу роль в гонитві за кількістю передач грають маркетологи. Вони вселяють покупцям: чим більше передач, тим краща і престижніша машина.

На ділі у багатоступеневих автоматів є ряд недоліків перед простішими коробками.

  1. Вони дорожчі

Зайві передачі потрібно спроектувати, випробувати, зібрати і навчити «електронні мізки» ними управляти. Кількість деталей в автоматі зростає пропорційно кількості ступенів, приблизно так само зростає і вартість.

  1. Надійність нижча

Складна система з великою кількістю компонентів вразливіша від простої. Крім того, обмежені габарити коробок передач (особливо на передньопривідних автомобілях). І якщо в тому ж обсязі належить розмістити не чотири, а вісім передач, значить, шестерні, підшипники, фрикціони кожної з передач будуть в два рази меншими. Це збільшить їх надійність? Скоріше навпаки.

  1. Швидке зношування

Для чого роблять більшу кількість передач в коробці? Щоб весь час була включена оптимальна передача. В умовах напруженого міського руху електроніка буде перемикати дев’яти ступеневу коробку з інтервалом в декілька секунд, що серйозно вплине на живучість коробки.

  1. Маса більша

Корпус коробки з великою кількістю ступенів буде більшим. Сама коробка – важчою, що може вплинути на динаміку і економічність автомобіля.

  1. Дорожча в ремонті

Чим більше деталей, тим складніше (і дорожче) обслуговувати і ремонтувати коробку передач. Наприклад, через більш часті перемикання деталі АКПП швидше зношуються, продукти зносу потрапляють в масло, воно раніше старіє. Тому масло краще міняти частіше, якщо хочете продовжити агрегату життя.

Висновки


Велика кількість передач потрібна, щоб змусити бадьоро їхати малолітражки зі слабкими моторами. Або, навпаки, щоб великі і важкі автомобілі з потужними двигунами не сплюндрували власника гігантською витратою палива.

Всім іншим автомобілям зайві передачі (більше шести) зовсім не потрібні. А прагнення автовиробників нарощувати число ступенів в коробці – це здебільшого боротьба за престиж моделі, а не технічна необхідність.

Джерело: zr.ru

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: