06112020-cvt-zauto

Варіатор (CVT) – здавалося б, ідеальний агрегат для передачі крутного моменту від двигуна до коліс, але цей тип коробки може виявитися найбільш примхливим в експлуатації, тому слід дотримуватися кількох умов, щоб агрегат відпрацював якомога довше. Далі розглянемо основні помилки водіїв, що призводять до несправності варіатора.

Рідко міняти рідину варіатора


Це небезпечна недбалість власника, яка може привести до серйозних проблем. Робота вузла на старій робочої рідини, що містить металеву стружку та інші продукти зносу, помітно скорочує ресурс ременя/ланцюга і конусів. Забруднена рідина може спровокувати прослизання ременя на конусах варіатора. Тому потрібно міняти рідину не рідше, ніж раз в 70 000 км пробігу, та й рідину підбирати тієї марки, яку рекомендує виробник автомобіля.

021020-zamina-masla-zauto

Не слід називати робочу рідину у варіаторі маслом. Це помилка. Масло, за визначенням, – це речовина, що служить тільки для змащення, тобто для зменшення тертя. У варіаторі рідина виконує ще дві функції, причому одна з них прямо протилежна маслу. У зоні контакту конусів з ременем вона повинна забезпечувати підвищене тертя, як би склеювати поверхні. Крім того, рідина є робочим тілом для всіх виконавчих механізмів.

Агресивне водіння


dynamichne-rozvantzenia-zauto

Шкідливо для варіатора, якщо власник любить постійно різко розганятися і гальмувати. Деталі коробки при такому набагато швидше зношуються, і для примхливого варіатора це може бути особливо критично. Не рекомендовані також і тривалі поїздки на високих швидкостях – такий стиль їзди рано чи пізно проявиться на підшипниках валів.

Їзда з тривалими пробуксовками


Особливо у важких умовах бездоріжжя. У таких випадках оберти двигуна, пов’язаного з варіатором, залишаються приблизно на одному рівні, змінюються лише передавальні числа CVT. Коли ж одне або кілька коліс нарешті опиняються на твердій поверхні, швидкість їх обертання різко зменшується. Відбувається екстремальний вплив на елементи коробки, вони швидше зношуються, можливий обрив ременя варіатора.

15102020-kolesa-1-zauto

Буксирування


Не рекомендується на машинах з варіатором буксирувати важкі причепи та інші автомобілі, особливо при русі в гору, тому що шківи, ремінь або ланцюг при цьому сильно нагріваються. Якщо іншого виходу немає і буксирування все ж необхідне, слід уникати різкого натискання на газ.

Буксирувати сам автомобіль з варіатором теж шкідливо. Це допустимо лише при включеному двигуні, інакше варіатор буде відчувати масляне голодування: ведений вал обертатиметься від коліс, і ремінь або ланцюг проточать нерухомий і не змащений вал від двигуна. Словом, найкраще скористатися евакуатором.

Нехтувати прогрівом зимою


winter-car-zauto

Також не можна взимку відразу рушати з місця в холодній машині, причому мова не тільки про двигун, а й про варіатор. Інакше робоча рідина в ньому залишиться занадто в’язкою. В результаті ремінь або ланцюг можуть прослизати, залишаючи мікрозадири. Крім того, збільшується навантаження на привід насоса варіатора. Рекомендується прогрівати варіатор в русі – взимку перші кілька кілометрів їхати повільно, уникаючи різких стартів і прискорень.

Як прогріти салон автомобіля зимою швидко? Що таке рециркуляція повітря?

На ходу переключати селектор варіатора в положення Р


Цього робити категорично не можна, так само, як і в автомобілях з автоматичною коробкою передач. Справа в тому, що в положенні «Паркінг» вихідний вал варіатора механічно стопориться зубом, що заходить в один з прорізів зубчастого колеса, і відбувається фіксація ведучих коліс автомобіля на стоянці.

Фіксатор АКПП

Але якщо ми спробуємо зробити подібну фіксацію під час руху, пролунає неприємний хрускіт, а деталі будуть інтенсивно зношуватися і навіть можуть зламатися.

Засмічення радіатора КПП


На жаль, не всі автомобілі з варіаторами забезпечені радіатором охолодження робочої рідини. Але якщо вже він є, за його чистотою власник повинен стежити ретельно.

Нехтувати контролем рівня рідини в КПП


oil-change-zauto

На частині автомобілів з варіаторами є щуп для перевірки рівня рідини. Їм потрібно періодично перевіряти рівень в тих температурних умовах, які рекомендують в інструкції. Там, де перевірка рівня по щупі не передбачена, особливо уважно потрібно стежити за потьоками на корпусі варіатора, його радіаторі і сполучних трубках.

Заміна фільтрів і магнітів у варіаторі


При заміні рідини необхідно також міняти фільтри тонкого і грубого очищення робочої рідини. Без заміни цих витратних матеріалів заміна самої рідини марна. Тому необхідно скрити піддон, здійснити повну профілактику і очищення магнітів від залізної стружки, яка особливо небезпечна для всіх електромеханічних вузлів агрегатів.

Джерело: ZR.RU

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: