050522-salon-zauto

Ви помітили, що важіль перемикання передач нестабільний (вібрує, “бігає” і т.д.)? Ось чому ви ставите питання, чи часом це не серйозна проблема для вашого автомобіля?! З другого боку виявляється, що вібрації важеля – це цілком нормальні речі. Як тут бути? Як визначити цю “нормальність”?

Щоб дати вам найкращу пораду, ми збираємося розпочати цю статтю з того, щоб спростити аналіз вашої проблеми. Таким чином, ми розкажемо вам, які тести потрібно буде виконати на авто, щоб зібрати хоча б трохи інформації про несправність (якщо вона є звичайно).

Діагностика проблеми


03042020-diahnoctyka-khodovoyi-zauto

Насамперед, почнемо з того, що важіль перемикання передач безпосередньо підключений до коробки, яка зв’язана з двигуном. І природньо, що двигун видає вібрації. Тому досить часто Ви помічаєте невеликі вібрації на ручці. Також можете виявите, що ці поштовхи посилюються у міру збільшення обертів двигуна.

Однак ви повинні знати, що з часом вібрації можуть збільшуватися при зносі певних деталей. Отже, щоб дізнатися, чи потрібно виконувати ремонт, ось кілька тестів, які потрібно виконати. Завдяки цьому Вам буде легше помітити джерело поштовхів.

Проаналізуйте коливання важеля перемикання


Мікроавтобуси Renault Trafic\Master можуть вібрувати з багатьох причин. Однак вібрації не обов’язково пов’язані з трансмісією або двигуном вашого автомобіля.

Чи виникають поштовхи при переключені передачі?


У даному випадку занепокоєння може виходити з кількох місць. Це може бути коробка. Але також під питанням маховик або зчеплення. Якщо ваші підозри падають на них, ви повинні побачити інші симптоми.

  • Наприклад, якщо проблема з коробкою, у вас можуть бути передачі (швидкості), які “стрибають” або видають писк під час їхнього перемикання.
  • Якщо проблема із зчепленням, ви виявите, що педаль більш гнучка або навпаки більш туга.
  • Якщо джерелом невдачі є маховик, ви можете відчути ляскіт, як тільки ви відпустите педаль зчеплення.

Також вібрації можуть свідчити про те, що сайлентблоки чи кріплення двигуна зношені.

Чи збільшуються вібрації при розгоні?


050522-renault trafic-zauto

Коли автомобіль прискорюється, досить часто можна помітити велику вібрацію ручки перемикання передач.

Якщо вібрація здаються вам сильнішими і потужнішими, ніж зазвичай, це також може бути несправність в сайлентблоках. Їхня функція в тому, щоб обмежувати рух двигуна і таким чином зменшувати вібрації. Однак з часом вони псуватимуться, тому регулярно перевіряйте їх стан, щоб не пошкодити інші деталі в блоці двигуна.

Також хочемо наголосити, щоб Ви були уважні і не переплутали проблему вібрації із несправністю ходової частини автомобіля (деформованої шини, або зношеного підшипника, або кривого диска). Ці проблеми можуть викликати вібрації, коли ви набираєте швидкість. Щоб унеможливити цю гіпотезу, ви повинні знати, що така проблема з шинами також супроводжується коливанням на рульовому колесі. Ці несправності досить швидко виявляються під час сезонної зміни шин.

Чи трясеться важіль перемикання під час гальмування?


Коли гальмівні диски в поганому стані, ви помітите вібрацію на вашому Renault Trafic\Master. В основному це відчуватиметься, як тільки ви натиснете на педаль гальма. У цій ситуації ви, мабуть, почуєте шипіння при гальмуванні.

Висновки


Як ви бачите, причини вібрації часом важко діагностувати. Дійсно, вібрації важеля КПП мікроавтобусів Renault Trafic та Master в більшості випадків є нормальним явищем. Якщо все ж таки вони здаються Вам надто сильними скористайтесь порадами наведеними вище і прослідкуйте чи не появляються ще якісь додаткові симптоми.

Якщо причини для занепокоєння все таки є, то радимо відвідати наш вузькоспеціалізований автосервіс з ремонту коробок передач мікроавтобусів Renault Trafic, Master та їх аналогів “Заліщики-Авто”. На ринку надання послуг з ремонту КПП ми понад 15 років. Накопичений за цей час досвід дозволяє нам здійснювати ремонт якісно і швидко протягом одного робочого дня (зазвичай декілька годин).

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: