21022020-brake-pads-zauto

Дуже часто можна спостерігати нерівномірне зношування гальмівних колодок як на автомобілях з барабанним гальмами так і з дисковими. Зазвичай, причини цього явища стандартні:

 • некоректна робота напрямних;
 • не повністю втягується поршень;
 • пошкодження гумового ущільнювача;
 • корозія на кронштейні супорта.

Усунення даних проблем не займає багато сил та ресурсів. Однак, найчастіше багато часу та уваги займає діагностика та безпосередньо пошук причини. Тому в даній статті розглянемо ряд ситуацій, де варто шукати причину нерівномірного зносу гальмівних колодок.

21022020-2-brake-pads-zauto

Перш ніж почати пошук несправностей, як зрозуміти що проблема з гальмівними колодками? Тут все просто. Існує ряд ознак, які вказують на те, що гальмівні колодки знаходяться вже у критичному стані та їх потрібно міняти. До цих ознак належить:

 • Поява писку при гальмуванні. Причин чому скриплять колодки при гальмуванні, може бути декілька і однією з них є їхнє значне зношування, у тому числі нерівномірне.
 • Поява вібрації кермового колеса при гальмуванні, а у найгірших випадках навіть ударів. Насправді цей симптом може бути викликаний і іншими причинами, проте не зайвим буде перевірити стан передніх і задніх гальмівних колодок.
 • Авто погано гальмує. Тобто гальмівна система не відпрацьовує належним чином. Це також може бути викликано різними причинами (зносом дисків/барабанів, розгерметизацією системи, зміною складу гальмівної рідини), проте має сенс перевірити стан усіх гальмівних колодок.
 • Для адекватного гальмування потрібно прикладати більше фізичної сили на гальмо педаль. Ситуація аналогічна, причин може бути декілька.

Однак, слід наголосити, що заміна гальмівних колодок на нові в більшості випадків не усуне проблему. Так, перший час все може працювати чудово, але, наприклад, при черговому ТО або сезонній замін шин можна помітити, що проблема все таки залишилась. Тому важливо знайти саме причину нерівномірного зносу, а не усувати її симптоми.

Гальмівна рідина


Мабуть це найпоширеніша причина нерівномірного зношування колодок. Вона виникає найчастіше саме через невчасну заміну гальмівної рідини. Як відомо, гальмівну рідину потрібно міняти, оскільки вона насичується вологою. Наявність вологи в ній негативно позначається на поршні, який починає іржавіти зсередини і, як наслідок, погано працювати. Коли водій натискає на педаль гальма, поршень стискає гальмівні колодки. При відпусканні педалі він повинен відійти. Але, якщо поршень сильно проіржавів або зносився, то при відпусканні педалі він може залишитися трохи або значно притиснутим до гальмівної колодки. Оскільки на одній осі знаходиться два поршні, і один може бути сильніше зношений за інший, ймовірність того, що вони обидва «клинитимуть» однаково – вкрай мала. Звідси й наслідок, що одна колодка зношується більше ніж друга. А це не тільки шкодить колодці, а й є причиною перевитрати потужності двигуна і, як наслідок, палива

Проблеми з направляючими


Як відомо, супорт при роботі «ходить» по напрямних, які часто називають «пальцями». Якщо на них потрапляє бруд, волога, вони іржавіють, на них з’являються сколи, подряпини або інші механічні ушкодження, виникає проблема з їх заклинюванням. Проблема схожа на ситуацію зі зношуванням супорта – може стискатися фрикційна частина з одного боку, через що і виникне нерівномірне зношування колодок. Щоб подібна ситуація не виникала, слід не лише стежити за гальмівною рідиною та своєчасно її міняти, а й обов’язково при встановленні пальців їх змащувати спеціальним мастилом.

Зверніть увагу, що поширеною помилкою є використання мастила колодок для напрямних. Це неправильно, для них є спеціальне мастило з необхідними властивостями.

Проблеми з супортом


Наявність іржі на кронштейні супорта або, простіше кажучи, закисання – це також поширена проблема. Іржа може утворитися з різних причин, проте найчастіше вона утворюється, коли машина довго стоїть без руху у вологому кліматі. Але така ситуація може бути не тільки у вологому, а й у звичайному кліматі за умови, що машина тривалий час (наприклад, кілька місяців і навіть років) стояла без руху.

Проблеми з пильником


Ще одна причина, яка призводить до нерівномірного зносу гальмівних колодок та проблем у роботі гальмівної системи в цілому – це пильовики. З часом вони тріскають і починають пропускати бруд, вологу, пісок, каміння та інше сміття, що потрапляє на механічні деталі гальмівної системи автомобіля. І найнеприємніше тут те, що в такій ситуації гальмо може заклинити вже за кілька днів, у найкращому разі за кілька тижнів.

Висновки


Перераховані вище причини є найбільш поширеними, за якими з’являється нерівномірне зношування гальмівних колодок. Проте є ще декілька причин:

 • неякісний матеріал самих колодок;
 • розгерметизація гальмівної системи (якщо просто то її завоздушення);
 • проблеми з ABS;
 • механічні деформації гальмівного диску чи супорта;

Як бачимо проблем нерівномірного зношення гальмівних колодок доволі багато. Але здебільшого автовласнику самому під силу впоратися з подібними несправностями. У крайньому випадку завжди можна звернутися за допомогою до нашого автосервісу “Заліщики-Авто”.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: