070124-oil-level-zauto

Мастило є необхідним компонентом для роботи двигуна внутрішнього згоряння. Воно не тільки зменшує знос взаємодіючих деталей, але й захищає їх від корозії і відводить зайву теплоту. Хоча ресурс силової установки багато в чому залежить від якості моторної оливи, але не менш важливим також є кількість масла в системі змазування. Нестача може вивести двигун із ладу за декілька годин. Надлишок теж може призвести до негативних наслідків. Тому рекомендовано перевіряти рівень оливи принаймні раз в тиждень або після кожної тривалої мандрівки. Такий підхід дозволяє своєчасно виявити критичне зниження рівня мастила, а також уникнути серйозних наслідків.

140923-chnge-oil-zauto

Загалом процедура перевірки не є складною, але деякі нюанси, пов’язані з нею, корисно знати всім, навіть водіям із значним стажем. Почнемо з того, що серед автолюбителів точаться суперечки навколо теми, як правильніше перевіряти масло, на холодному або гарячому моторі.

Одні вважають, що найкращим та достовірним способом є перевірка на холодну. Головним аргументом є те, що в цьому випадку мастило встигає повністю стекти у піддон, дозволяючи найоб’єктивніше оцінити ситуацію.

Але є ті, хто не погоджується з цим методом, аргументуючи це тим, що масло має природну здатність розширюватися при підвищенні температури. Отже, якщо на холодному двигуні (зокрема взимку) рівень може бути нижчим, то після нагрівання обсяг зросте, тобто все нормалізується. При цьому, якщо в холодний мотор долити масло за рівнем, тоді після подальшого прогріву відбудеться її розширення, після чого рівень може бути вище допустимого. Як відомо, перелив масла в двигуні загрожує зростанням тиску в масляній системі, який може вичавити сальники або появляться протікання.

То кого з них слухати?


Відповідь напевно здивує – обидві сторони мають рацію. Відразу хочемо відмітити, що на деяких двигунах виробник передбачив можливість перевірки рівня як на холодному, так і на прогрітому двигуні. У цьому випадку на щупі додатково присутні мітки HOT (гарячий) та COLD (холодний).

Якщо ж говорити про перевірки на холодну, тоді на окрему увагу заслуговуватиме зимовий період. Дійсно, під час сильних холодів масло значно промерзає і густіє в картері. У результаті щуп може показати зниження рівня.

200723-maslo-rozkhid-zauto

Для виключення можливих помилок рекомендується провести спочатку перевірку на холодному ДВЗ, потім прогріти двигун і повторно перевірити. Тільки після цього можна приймати рішення чи варто доливати.

Додамо, що у літній період, зазвичай, відхилення на «холодну» і «на гарячу» бувають менш значними. Це означає, що якщо заливати в холодний двигун масло так, щоб рівень стояв посередині (суворо між відмітками «мін» і «макс»), тоді після прогріву істотних відхилень від норми не відбудеться.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: