180524-frykcion-akpp-1-zauto

Фрикціони АКПП – це сталеві диски (пластини) з фрикційним шаром, що слугують зчепленням між всіма передачами в автоматичній коробці. Ці диски контрольовано стискаються та розжимаються в момент переключення передач завдяки тиску, який створюється рухом трансмісійної рідини по гідравлічних каналах. Роль фрикціонів наступна:

  • Перш за все вони відповідають за передачу обертального моменту від двигуна до коліс автомобіля.
  • Друге – вони забезпечують плавне з’єднання шестерень, що дозволяє автомобілю безперебійно переходити між різними передачами, тобто відповідають за плавне переключення передач.

Причини бистрого зносу фрикціонів


Недостатній рівень масла. Недостатній рівень масла може призвести до зносу фрикціонних дисків. Регулярно перевіряйте рівень масла в трансмісії та доливайте його за необхідності.

Motor oil pouring, Pouring oil lubricant motor car from bottle

Перегрівання АКПП. Існує кілька можливих причин такої несправності, які взаємопов’язані. Перша з них – це забруднене масло. Масло може забруднитися через недотримання рекомендацій щодо технічного обслуговування або через агресивний стиль водіння, при якому у маслі утворюється багато бруду та стружки. Стружка призводить до другої несправності – забиває масляний фільтр. Це призводить до падіння тиску в системі, і фрикційні диски вже не можуть надійно стискати один одного, що може призвести до їх пробуксовування та перегріву.

temperature-kpp

Забитий радіатор. Якщо масло забруднене, то радіатор як і фільтр може також забитися, і ATF вже не може в ньому циркулювати так, як раніше. Це призводить до високих температур (які можуть досягати 150 градусів), через що масло починає горіти, стає густим і просто вбиває вашу автоматичну трансмісію.

Вода. Якщо вода потрапляє в масло, вона дуже швидко руйнує м’які фрикційні накладки, тому що вони виготовлені з пресованих видів паперу чи картону і просто бояться води.

Тепер виникає питання: як вода може потрапити в масло?

Зазвичай це відбувається через негерметичність самого вузла або через те, що автомобіль можливо був затоплений.

Неправильна експлуатація автоматичної трансмісії. Значна частина водіїв нехтують цим і користуються автоматичною коробкою неправильно. Щоб зберегти фрикціони включення першої та задньої передач гідромеханічного автомата від передчасного зносу, не варто відразу тиснути на педаль газу після переведення селектора в положення D або R. Для спрацьовування фрикціонам потрібен час у межах секунди – ви відчуєте це по легкому поштовху. Після цього при додаванні газу рушання з місця відбувається за рахунок пробуксовування лише гідротрансформатора. Однак, якщо ви одразу втопите педаль газу, рух буде здійснюватися, включаючи пробуксовування фрикціонів відповідної передачі. Це призводить до збільшеного зносу.

Коли ремонтувати?


Servis

Під час роботи автоматичної коробки передач фрикційні диски постійно стискаються та розходяться, забезпечуючи перемикання швидкостей. Тому зношування їх робочих поверхонь є нормальним явищем. Ресурс залежить від режиму експлуатації, потужності двигуна та правильного регулярного обслуговування. При своєчасній заміні масла та спокійному режимі руху диски можуть прослужити від 200 до 400 тисяч кілометрів.

При експлуатації АКПП на брудному маслі швидкість зносу фрикціонів зростає. Негативний вплив також мають різкі старти або рух за умов бездоріжжя. У таких ситуаціях критичний знос фрикційного шару може появитися на пробігах від 40 до 100 тисяч кілометрів.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: