21082020-akb-zauto

Значна частина автомобільних батарей (АКБ), що надходять сьогодні в продаж, – це акумулятори, які не обслуговуються. Що ж конкретно ховається за цим формулюванням, і взагалі, чи треба доглядати за такими АКБ? І якщо треба, то як?

Будь-який автоелектрик вам скаже: якщо батарея була змонтована під капотом за правилами, а бортова мережа автомобіля справна і не перевантажена, то в процесі його експлуатації про АКБ можна практично не згадувати. Що ж, подібне твердження вірне, але лише частково. Тут багато чого залежить від того, в яких умовах експлуатується авто. Якщо доводиться багато їздити по бруду або в дощову погоду, не буде зайвим періодично перевіряти зовнішній стан батареї. Важливо пам’ятати: чистота будь-якого акумулятора, незалежно від того, чи обслуговується він чи ні – запорука його довголіття. Це правило працює завжди, але, природно, за умови своєчасної підзарядки АКБ і відсутності несправностей в бортовій мережі автомобіля.

Чому навіть для постійного обслуговування АКБ так важлива чистота?


13032020-battery-1-zauto

Нещодавно ми розповідали, що несправність генератора може застати коли і де завгодно, і скільки в…

Як відзначають фахівці, під капотом завжди, нехай і в малій кількості, присутні випаровування технічних рідин: моторного масла, мастил, палива. Крім того, в моторний відсік проникає волога і сольові розчини, якими рясно поливають наші дороги взимку. Ця суспензія поступово осідає на кришці АКБ, утворюючи маслянисту плівку, яка створює струмопровідну доріжку між «плюсом» і «мінусом» АКБ.

Витоки струму, що виникають на такій плівці, іноді можуть істотно перевищувати нормативний струм саморозряду АКБ. Неважко здогадатися, до чого це призводить. У кращому випадку буде йти прискорений розряд батареї, особливо під час тривалої стоянки.

До слова, якщо ви залишаєте машину на довгий час в гаражі або паркінгу, то у батареї рекомендується обов’язково зняти мінусову клему, а також насухо протерти кришку АКБ.

Хімічні засоби захисту


Нерідко трапляється, що на стику силових проводів з клемами АКБ з’являється корозійний наліт. Подібні дефекти також слід усувати негайно, оскільки вони ведуть до різкого зростання струмів витоку, зниження пускового струму і прискореного розряду акумулятора. І тут уже не обійтися без спеціальної хімії. Гарною підмогою в такому випадку стануть спеціальні аерозолі.

Як правило, подібні очищаючі спреї при обробці деталей електропроводки надають комплексну дію. Аерозолі містять спеціальне синтетичне масло і комплекс поверхнево-активних, діелектричних і антикорозійних присадок. Такі аерозолі найкраще проникають в найтонші зазори (а це дуже важливо при чищенні наконечників акумуляторних проводів), видаляють іржу, ефективно витісняють воду.

21082020-Liqui_Moly_Batterie-Pol-Fett-zauto

Окрема тема – захисна обробка клем акумулятора за допомогою спеціального мастила-спрея. До речі, у цієї процедури є і чимало противників, які стверджують, що мастило нібито може проникнути в простір між клемою і стикувальним наконечником дроти, внаслідок чого є ризик ослаблення контакту між ними. Однак, як свідчать відгуки майстрів, дане твердження ніяк не підтверджується сервісною практикою.

Висновки


Додатковий зовнішній захист клем від бруду вже точно не зашкодить акумулятору. Для цієї мети можна використовувати різні склади відповідного призначення, наприклад, добре перевірений на практиці німецький аерозоль “Batterie-Pol-Fett” від Liqui Moly. Важливо відзначити, що даний аерозоль містить спеціальний барвник, завдяки чому захисне покриття після нанесення спрею набуває певний колір. Це дозволяє візуально фіксувати всі місця бортової електропроводки (в тому числі і клеми), піддані обробці.

Джерело: ZR.RU

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: