140424-air-filter-zauto

Під час експлуатації автомобіль використовує більше не палива, як може здатися на перший погляд, а повітря. Для кожного кілограма спаленого палива потрібно близько 14,7 кілограма повітря, а для газової суміші пропан-бутан – 15,6 кілограма. Таким чином, найбільша витрата під час руху – це витрата повітря. І щоб двигун працював довго, це повітря має бути чистим. А за чистоту в нас відповідає повітряний фільтр Ось тут і починаються питання.

Все повітря, яке піде на приготування суміші, має бути відфільтрованим (тобто пройденим через фільтр). Тому при покупці нового фільтра не полінуйтеся виміряти його лінійкою. Здавалося б, як може нашкодити фільтр, його ширина чи довжина всього на два-три міліметри менше оригінального? Легко: розмір частинок, які затримує фільтр, може бути 5 мкм і 100 мкм. Навіть через один міліметр зазору, який може з’явитися у разі нещільного прилягання фільтра, потрапить величезна кількість такої погані.

050723-filtr-tytul-zauto

Припустимо, не всі ці частинки досить тверді для того, щоб, потрапивши в циліндро-поршневу групу, залишити задири на стінках циліндрів. Але хоча б частина з них обов’язково потрапить у масло, що у кращому разі призведе до його прискореної деградації. Ну а в гіршому вони з маслом все одно можуть повернутися в циліндри і подряпати стінки. Тому відхилення геометричних розмірів аналога чи підробленого фільтра від оригіналу є досить небезпечним.

Другий момент – це матеріал фільтру. Усі повітряні фільтри можна розділити на дві великі групи:

  • паперові (тобто з волокон природного походження);
  • неткані (з волокон штучного походження).

Зовні їх зазвичай легко відрізнити: кількість складок на паперовому фільтрі більша, ніж на нетканому, і зазвичай він має жовтуватий відтінок, нетканий частіше просто білий (але це не є головною ознакою, штучні також можуть мати жовтуватий відтінок).

Паперовий працює виключно за рахунок площі поверхні, яку збільшують ці складки, і сам папір просочений спеціальним складом. Нетканий фільтр затримує шкідливі частинки на всю глибину свого шару, тому складок у ньому менше. Правда, з цієї ж причини його абсолютно марно пилососити або просто витрушувати: він забивається на всю товщину матеріалу фільтруючого елемента, і якщо навіть зовні він стане чистішим, пропускна здатність його не збільшиться. Але повернемося до матеріалів.

Вони повинні мати пристойну стійкість до агресивних рідин: бензину, масла та антифризу. Начебто все це ніяк не повинно стикатися з повітряним фільтром, але тільки в ідеалі. На практиці якщо, наприклад, не працює система вентиляції картера, масло на фільтрі може виявитися легко. Причому разом із паливом. Те саме буде і при зношеній ціліндро-поршневій групі. А антифриз може потрапити на фільтр у разі негерметичності радіатора охолодження. Одним словом, матеріал фільтра повинен вміти протистояти цим рідинам. А чи є впевненість, що дешевий фільтр безіменного виробництва виявиться на це здатним? На жаль немає.

120523-engine-zauto

Як не дивно, з фільтром дуже поганої якості машина зможе проїздити без проблем довше, ніж із хорошим фільтром. Якісний фільтр у міру забруднення пропускає повітря все гірше і гірше, і згодом це може призвести до того, що машина починає підтуплювати. Повітря їй не вистачає, кисневі датчики б’ють на сполох через багату суміш, ЕБУ дає все менше і менше палива, в результаті мотор не може розвивати повну потужність.

Забитий пилом фільтр низької якості легко рветься. Тиск стає занадто великим, і фільтр в якийсь момент просто його не витримує. Машина знаходить друге дихання – повітря їй тепер достатньо. Щоправда, нефільтрованого. Якщо їздити на ґрунтових дорогах з подертим фільтром у двигун може потрапити і 100, і 200 грамів пилу. А це вже вирок для двигуна.

Висновки


Зрозуміло, що шкода іноді переплачувати за дорогий оригінал. Але до вибору повітряного фільтра не треба ставитися абияк. Нехай це буде аналогом, але обов’язково якісним. А якщо оригінал, то не за підозріло низьку ціну. Ніхто не стане купувати моторне масло за 100 гривень за літр, і такі фільтри купувати теж не треба: вийде собі дорожче.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: